Viešojoje bibliotekoje atidaryta Algimanto Tirliko fotografijų paroda

2019 m. birželio 4 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta Algimanto Tirliko jubiliejinė fotografijų paroda, surengta fotomenininko 70-mečio proga. Bibliotekos erdvėse eksponuojama daugiau kaip 60 nuotraukų, kuriose atsispindi įvairiais laikotarpiais fotografuoti vaizdai.

Pristatydamas parodą, jos autorius sakė, kad fotografija susidomėjo besimokydamas vidurinėje mokykloje. Ir nors studijavo energetiką, su fotoaparatu nesiskiria visą gyvenimą. 1975 m. baigė fotomėgėjų meistriškumo kursus Maskvos neakivaizdiniame liaudies meno universitete. Iš Gelgaudiškio (Šakių r.) kilusį fotografą gyvenimo keliai atvedė į Mažeikių kraštą. Apie 20 metų dirbo Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos energetikos skyriuje, vėliau gamykloje atsirado ir fotografo vieta.

Nuo 2002 m. Algimantas Tirlikas yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, už savo kūrybą pelnęs šios sąjungos laureato ir daugybę kitokių diplomų, apdovanotas Fotografijos meno tarptautinės federacijos (FIAP) aukso medaliu. Yra surengęs apie 10 personalinių parodų Mažeikiuose, Skuode, gimtajame Gelgaudiškyje. Fotonuotraukos eksponuotos daugiau kaip dvidešimtyje grupinių bei tarptautinių parodų Čekijoje, Bulgarijoje, Serbijoje, Belgijoje, net penkis kartus Čikagoje, Kaune ir Mažeikiuose.

Renginyje dalyvavęs fotomenininkas Jonas Strazdauskas sakė, kad Algimantas yra labai darbštus žmogus, turintis savo stilių, naudojantis įvairias fotografijos technikas. Iš Gelgaudiškio atvykusi fotografo sesuo Laima Ona Stanaitietė džiaugėsi, kad prie Nemuno krantų užaugęs Algimantas surado savo vietą Žemaitijoje, čia yra gerbiamas ir savas. Jubiliatą sveikino Mažeikių fotoklubo atstovai, Viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė, draugai ir pažįstami. Į renginį susirinkę mažeikiškiai domėjosi fotografo pamėgta pinhole technika, grožėjosi nuotraukose užfiksuotais Mažeikių miesto ir apylinkių, naftos perdirbimo gamyklos vaizdais, Žemaitijos peizažais.

Paroda veiks iki birželio 24 dienos. Kviečiame aplankyti.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos