Vasaros renginiai Sedos bibliotekoje

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filiale birželio pabaigoje ir liepos pradžioje vyko renginiai vaikams. Bibliotekininkės mažiesiems bibliotekos lankytojams pristatė akciją „Vasara su knyga“, o vyresniems vaikams papasakojo apie Liublino unijos istorinę datą.

Vaikams pristatyta jau penktus metus Lietuvos viešųjų bibliotekų organizuojama akcija „Vasara su knyga“. Jiems papasakota apie akciją, prizus bei smulkiai aptartos užduotys. Daugiausiai dėmesio skirta užduočiai „Perskaityk knygą apie draugystę“. Vaikai pasakojo, kokias knygas yra skaitę apie draugystę, ir ne tik tarp žmonių, bet ir apie labai gražias draugystes su gyvūnais. Mėgstama tema – kaip šunys padeda vaikams įvairiose situacijose, būna jų gelbėtojai. Kai kas prisiminė „Mažojo princo“ pasakytus žodžius apie tai, kas yra bičiulis, bičiulystė.

Vėliau bibliotekoje apsilankė Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos moksleiviai su keletu ir ne vietinių draugų. Jie mielai pasiklausė istorinių faktų apie Liublino uniją, nes šiais metais minimos šios sutarties 450-osios metinės. Sutartis buvo pasirašyta tarp Lietuvos ir Lenkijos 1569 m. liepos 1 d. Liubline. LDK ir Lenkijos sudaryta unija (karaliaus patvirtinta liepos 4 d.), kuria sudaryta nauja valstybė – Abiejų Tautų Respublika. Moksleiviai pasakojo, ką yra girdėję apie šią uniją istorijos pamokose. Vyresnieji turėjo daugiau žinių,  o kiti informacijos ieškojo knygose.

Loreta Mickienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos