Jaunuoliai ir Ukrinų vaikų dienos centro vaikai bibliotekoje kalbėjo apie knygų skaitymą

Vasara su knyga? O kodėl gi ne?

Pakalbėti apie knygų skaitymą ir kaip pamėgti skaityti knygas liepos 9 dienos popietę į Ukrinų biblioteką atėjo jaunuoliai ir Ukrinų vaikų dienos centro lankytojai.

Šiais laikais dažnai išgirsti, kad jaunimas nebeskaito. Ir iš tiesų, knygas jaunuoliai varto rečiau, nes informaciją gauna pasitelkę technologijas, tačiau teigti, kad nebeskaito, būtų neteisinga. Tik kaip pamėgti skaityti knygas?

Popietės metu bibliotekininkė prisiminė, kad dar visai neseniai knygų skaitymas buvo vienas iš populiariausių laisvalaikio užsiėmimų, tačiau sparčiai atsirandant naujų ir modernesnių pramogų, skaitymas po truputį keliauja į antrą planą. Knygų skaitymo motyvacijai buvo parodyti žinomų žmonių pasisakymai apie skaitymo naudą, ką jie skaito ir kaip knygų skaitymas jiems pravertė siekiant karjeros. Dažnai būna, kad perskaitai knygą ir po trumpo laiko nepameni, kas joje rašoma. Diskutuota ir ieškota būdų, kaip skaityti greitai, efektyviai ir įsiminti, ką skaitai. Dalyviai pritarė, kad svarbu išsikelti tikslą, kodėl skaitai ir svarbiausias tezes užsirašyti.

Vasara beveik įpusėjo, tad likusią vasaros atostogų dalį bibliotekininkė pasiūlė praleisti su knyga. Tam skirta ir šiuo metu vykstanti akcija „Vasara su knyga“. Daug ukriniškių jau dalyvauja akcijoje, todėl pakviesti prisijungti ir kiti. Akcija vyksta iki rugpjūčio 31 dienos, tad laiko penkioms knygoms perskaityti dar yra. Galimybė laimėti prizus – puikus paskatinimas!

Vienas dalyvis nustebęs paklausė: „Vasarą leisti su knyga?“, o kiti jaunuoliai ir Ukrinų vaikų dienos centro vaikai atsakė: „O kodėl gi ne?“

Valda Muravjovienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

 

Kitos naujienos