Užgavėnių stalas jau laukia persirengėlių

Užgavėnės Balėnuose: „Kepam blynus, kviečiam kaimynus“

Paskutinį žiemos antradienį, vasario 25 d., Mažeikių viešosios bibliotekos Balėnų filiale vyko žiemos palydų šventė – Užgavėnės, kurias organizavo bibliotekininkė Elena Rimkuvienė.
Šį kartą mes šventėme šiek tiek kitaip. Žiema visai be sniego, su pliusine temperatūra, drėgna, tai ir šventė vyko ne lauke, o bibliotekoje.

Į biblioteką sugužėję Užgavėnių persirengėliai buvo supažindinti su šios šventės papročiais, užmirštomis jų tradicijomis, šoko ratelius, žaidė žaidimus, keldami triukšmą gąsdino žiemą ir vijo ją iš kiemo. Nuo šio „sunkaus“ darbo pavargę, susėdę atokvėpio valandėlei, „raganos“, „čigonai“, „velniai“ vaišinosi blynais, kitais saldumynais, arbata.

Dainavom, klegėjom, trepsėjom ir tikimės, kad žiema jau negrįš į mūsų kiemą. Bibliotekininkė dėkojo atvykusiems už nuoširdžias pastangas išvyti žiemą ir atverti kelią pavasariui, ateinančiam ir atsivedančiam labai svarbią Lietuvai dieną – Kovo 11-ąją.

Vakarop prisijungėme prie kaimo bendruomenės Užgavėnių šventės, kur su didžiuliais triukšmais persirengėliai sugužėjo prie Morės, o jau ten visus smagino Lašininis, viliojo kepamų blynų kvapas, skambėjo muzika, liejosi dainos.  Šokdami, trepsėdami aplink laužą, visi drauge vijome žiemą lauk.
Užgavėnes tikrai galima pajusti tik tada, kai įsijungiama į persirengėlių būrį.

Elena Rimkuvienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos