Ukrinuose vyko susitikimas su aktoriumi Giedriumi Arbačiausku

2020 m. spalio 8 d. Ukrinuose siautė poezijos virusas – vyko muzikos ir poezijos popietė. Renginyje Židikų Marijos Pečkauskaitės bei Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviai ir aktorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas Giedrius Arbačiauskas skaitė eiles, skambino gitara ir dainavo.

„Ar poezija jau baigia išnykti? Šis klausimas užduodamas taip dažnai, kad darosi aišku, kaip giliai jis įsišaknijęs žmonių, nejaučiančių egzistencinės būtinybės skaityti eiles, sąmonėje. Klausimas kelia stiprų nerimą. Jausena, kad niekas nebeskaito poezijos, iš tikrųjų labai subjektyvi. Visada atsiras skaitančių ir ją rašančių žmonių“, – tokiais žodžiais popietę pradėjo bibliotekininkė Valda.

Pirmieji scenoje pasirodė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleiviai. Jie atliko poezijos ir muzikos kompoziciją „Atodairos į save“ pagal Mažeikių krašto poetų kūrybą. Gražiai ir raiškiai deklamuoti ir dainuoti juos mokė lietuvių kalbos mokytoja Laura Arnotaitė ir muzikos mokytojas Juozas Daukšas.

Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivė ukriniškė Gabija Miliūtė visus žiūrovus sujaudino savo emocionaliu, gražiu ištraukos iš Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį” skaitymu.

Na, o popietę užbaigė aktoriaus, dainuojamosios poezijos atlikėjo Giedriaus Arbačiausko pasirodymas. Aktorius skaitė Tomo Venclovos, Donaldo Kajoko, Algimanto Baltakio, Vytauto Mačernio ir kitų poetų eiles. Raiškų poezijos žodį keitė muzikos garsai: skambėjo ir paties aktoriaus G. Arbačiausko pagal Henriko Radausko, Janinos Degutytės, Tomo Venclovos ir kitų poetų eilėraščius sukurtos dainos.

Popietė, trukusi dvi valandas, neprailgo, o poezijos virusas suteikė žiūrovams teigiamos energijos, kuri galbūt apsaugos juos nuo kitų, gerokai pavojingesnių virusų.

Šis susitikimas – paskutinė projekto „Poezijos virusui siaučiant” veikla. Mažeikių rajono savivaldybės iš dalies finansuotas ir Ukrinų bibliotekos įgyvendintas projektas – puiki proga „užkrėsti“ gyventojus poezijos virusu: skatinantis ja susidomėti, pamilti iš naujo. Poezijos virusas Ukrinuose sklandė keturis mėnesius. Vyko poetų Justino Marcinkevičiaus ir Pauliaus Širvio gimtadienių šventinis minėjimas, popietė „Muzika ir poezija. Du viename“, meninio skaitymo pamoka, muzikos ir poezijos vakaras. Renginiuose apsilankiusių dalyvių gausa įrodė, kad poezija ne nyksta, o yra mylima, skaitoma ir jos klausomasi.

Valda Muravjovienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Ingridos Daukontienės

Kitos naujienos