Smėlio terapijos užsiėmimas bibliotekoje

Ukrinuose įgyvendintas projektas, vasarą kvietęs draugystei be amžiaus cenzo

2019 m. liepos 30 d. ir rugpjūčio 1 d. vyko paskutiniai Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo projekto „Vasara be amžiaus cenzo“ susitikimai. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu vyko garsinio skaitymo renginiai, knygų aptarimai, edukaciniai žaidimai, kūrybiniai užsiėmimai, susitikimas su aktore Nijole Narmontaite. Dalyvavo kaime gyvenantys ir pas senelius atostogaujantys vaikai ir babytės. Projektą iš dalies finansavo Mažeikių rajono savivaldybė.

Liepos 30 d. Ukrinuose svečiavosi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos Paulina Sprindžiukaitė ir Jonė Gorytė, kurios vedė edukacinį užsiėmimą „Virtualios realybės kūrimas“. Susirinkusiems ukriniškiams Paulina pasakojo virtualios realybės atsiradimo istoriją. Vėliau užsiėmimo dalyviai, Jonės Gorytės padedami, kūrė virtualią realybę programėle „CoSpaces Edu“. Jaunimas greit perprato programėlės teikiamas galimybes, o babytėms reikėjo pagalbos, kurią mielai suteikė vaikai. Dalyviams buvo smagu, kad vėliau, užsidėję virtualios realybės akinius, jie atsidūrė savo kurtoje aplinkoje: vieni – tolimoje planetoje, kiti – miške, namuose, kuriuose gyvena žmonės, o gyvūnai yra neįtikėtinų spalvų ir dydžių. Užsiėmimas buvo labai įdomus ir visiems patiko.

Rugpjūčio 1 d. vyko smėlio terapijos užsiėmimas. Kūrybinėje veikloje kartu dalyvavo vaikai, mamos ir babytės. Susitikimo pradžioje psichologė asistentė Emilija papasakojo apie smėlio terapiją, jos teigiamą poveikį žmogui ir pakvietė dalyvius kuriant išlaisvinti savo kūrybinį mąstymą. Ji supažindino su priemonėmis, kurios naudojamos smėlio terapijos užsiėmimui. Tai spalvotas kinetinis smėlis. Užsiėmimo metu babytėms buvo smagu prisiminti piešimą, o visiems dalyviams – pirštais liesti smėlį ir jo spalvomis sukurti norimą vaizdą. Kadangi vienas iš pagrindinių susitikimo tikslų – draugystė, tai keletas darbelių buvo bendri: Onutės ir Kamilės – „Vaisiai“, Staselės ir Emos – „Saulėtoji vasara“, Valerijos ir Deimantės – „Nulūžusi ąžuolo šakelė“, Genutės, Ingridos ir Armando kruopščiai ištapytas smėliu darbelis „Laivelis, apsuptas vaivorykšte“. Vesta sukūrė „Laumžirgį“, Eglė – „Medžius“, Gabija – „Gėles pievoje“, Kornelija – „Gėlę“, Gabrielė – „Super obuolį“, Simona – „Gėlių rojų“. Adrianos darbelis pavadintas „Medūza, sauganti ukriniškius naktį“, Valdos – „Auksinė žuvelė Kvistėje“, o mažosios Paula ir Patricija piešė flomasteriais.

Susitikimų metu skirtingų kartų dalyvius jungė bendra veikla, kuri padėjo vienas kitą geriau pažinti, mokytis vieniems iš kitų, išbandyti naujų veiklų. Smagu, kad draugystei nėra amžiaus cenzo!

Valda Muravjovienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos