Ukrinų biblioteka organizavo renginius apie saugumą internete

Vasario 8–13 d. vyko Saugesnio interneto savaitė, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Ukrinų biblioteka organizavo nuotoliniu būdu įvairias šviečiamąsias saugesnio interneto veiklas.

11–12 d. vyko nuotoliniai mokymai „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“ suaugusiesiems. Dalyviai susipažino su skaitmeninių nuotraukų redagavimu, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis, sužinojo, kaip saugiai bei atsakingai skelbti jas internete.

13 d. organizuotas nuotolinis susitikimas su jaunuoliais ir Ukrinų vaikų dienos centro „Gelbėkim vaikus“ vaikais. Susitikimo metu kalbėta apie tai, kaip internete elgtis saugiai ir draugiškai: neviešinti asmeninių duomenų, etiškai bendrauti, naudoti patikimus slaptažodžius, kokias nuotraukas kelti į socialinius tinklus ir kaip apsaugoti savo išmanųjį įrenginį nuo virusų. Dalyviai atliko testą, padedantį įvertinti savo saugumą interneto erdvėje. Jaunuoliai puikiai žinojo teisingus atsakymus. Prizai bibliotekoje laukia trijų nugalėtojų: Evelinos, Rugilės ir Vestos.

Saugesnio interneto savaitės metu bibliotekos skaitytojai buvo kviečiami stebėti edukacines pamokėles svetainėje www.draugiskasinternetas.lt, pasitikrinti žinias atliekant testus svetainėje www.epilietis.eu.
Kurkime geresnį internetą kartu!

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos