Ukriniškiai paminėjo Valstybės dieną

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ukriniškiai kartu su visais pasaulio lietuviais susivienijo vienai gražiausių šiuolaikinių lietuviškų tradicijų – bendrai giedoti „Tautišką giesmę“. Ukrinuose jau vienuoliktą kartą Lietuvos himnas giedamas prie Stepono Gailevičiaus koplytstulpio. Šiemet kartu su Lietuvos gimtadieniu kartu paminėti ir poetų Justino Marcinkevičiaus bei Pauliaus Širvio jubiliejai.

Būrys ukriniškių ir aplinkinių kaimų gyventojų susirinko giedoti „Tautišką giesmę“ pritariant šimtamečių liepų ošimui. Jau tradicija tapo ir eilėraščių skaitymas. Šiemet minime dviejų iškiliausių poetų Justino Marcinkevičiaus 90-ąsias ir Pauliaus Širvio 100-ąsias gimimo metines, todėl jų sukurtos eilės ir dainos skambėjo iš ukriniškių lūpų. Bibliotekininkė Valda susirinkusiems priminė poetų biografijas ir kūrybą. Šarūno Arnoto skambinimas gitara ir Kęstučio Šiaulio akordeono melodija pakvietė renginio dalyvius kartu dainuoti poeto Justino Marcinkevičiaus eilėmis sukurtas dainas. Aldona, Džiuljeta, Jūratė ir Vilma skaitė Pauliaus Širvio eilėraščius, o Ineta, Ligita, Valerija, Ugnė, Simona, Staselė, Eglė, Paula ir Patricija – poeto Justino Marcinkevičiaus eiles apie Lietuvą, gimtąją kalbą, gamtos grožį.

Susitikimo pabaigoje sudainuota daug patriotinių dainų, skambėjo Ukrinų himnas ir simbolinė daina apie gandrus, kurie labai pamilę Ukrinus. Giedoti „Tautišką giesmę“ kiekvienas galime savo namuose, tačiau vienybės jausmas stipresnis, kai visi giedame kartu! Ir ukriniškiai tai įrodė.

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Rugilės Stirbavičiūtės

Kitos naujienos