Ukriniškiai mokėsi internetu naudotis saugiai

Lietuvoje vasario 10–15  d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyksta įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialas prisijungė prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Vasario 11–12 dienomis bibliotekininkė pakvietė prie iniciatyvos prisidėti kaimo bendruomenės narius, kad jie galėtų jaustis saugesniais interneto erdvėje. Suaugusiesiems vyko kompiuterinio raštingumo mokymai pažengusiems ,,Būkime saugūs internete“: ukriniškiai mokėsi saugiai naršyti internete ir dalytis svarbia informacija, saugiai laikyti ir dalytis dokumentais internete, taip pat stebėjo tiesioginę diskusijų transliaciją „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“, diskutavo ir dalijosi savo asmenine patirtimi.

Vasario 13 d. pavakarę į biblioteką susirinko e. skautė Agnė ir Ukrinų dienos centro „Gelbėkim vaikus“ mergaitės. Bibliotekininkė ragino atkreipti dėmesį į internetą, kaip į erdvę, kurioje gyvename beveik kaip ir realiame pasaulyje. Tam, kad virtualiame pasaulyje išvengtume nemalonių patyrimų, kad būtume saugūs, būtinas kiekvieno mūsų indėlis į geresnio interneto kūrimą. Dalyvės diskutavo, kaip internete elgtis saugiai ir draugiškai: neviešinti asmeninių duomenų, etiškai bendrauti, naudoti patikimus slaptažodžius ir t.t. Vėliau merginos pakviestos užsiimti edukacine veikla: teisingai sudėlioti korteles „Apuoko pamokėlės“ ir patikrinti „Pranuko“ anketą. Šios veikos supažindino su saugaus elgesio internete pagrindais ir padėjo suprasti, kurie duomenys yra asmeniniai, o kurie nėra laikomi privačiais ir jais galima dalintis internete.

Saugesnio interneto savaitės metu bibliotekos lankytojams buvo rekomenduojami įvairūs leidiniai ir internetinės nuorodos apie draugišką internetą, vyko popietės, kuriose kalbėta apie saugų bendravimą ir naršymą internete, stebimos transliacijos ir užsiimama edukacine veikla, kuri padeda įvertinti savo saugumą interneto erdvėje.

Valda Muravjovienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos