Ukriniškiai dešimtą kartą rinkosi giedoti „Tautišką giesmę“

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ukriniškiai kartu su visais pasaulio lietuviais susivienijo vienai gražiausių šiuolaikinių lietuviškų tradicijų – bendrai giedoti „Tautišką giesmę“. Ukrinuose jau dešimtą kartą Lietuvos himnas giedamas ir skaitomos eilės prie Stepono Gailevičiaus koplytstulpio.

Būrys ukriniškių ir aplinkinių kaimų gyventojų, Ukrinų kultūros namų saviveiklininkų, kurie koncertavo Krakių kaimo bendruomenėje ir suskubo grįžti, susirinko prie koplytstulpio, kad tradiciškai sugiedotų „Tautišką giesmę“ pritariant šimtamečių liepų ošimui. Jau tradicija tapo ir eilėraščių skaitymas. Šiemet buvo skaitomi žemaitiškai parašyti eilėraščiai. Bibliotekininkė Valda Muravjovienė susirinkusiems priminė, kad Seimas 2019-uosius metus yra paskelbęs Žemaitijos metais, todėl ir patriotinės eilės skambėjo žemaičių kalba. Aldona Pečiulienė, Džiuljeta Vasiliauskienė skaitė Teklės Džervienės eilėraštį „Apsilonkīms gimtėnie“, Ineta Norvaišaitė ir Urtė Kasperavičiūtė – Vaclovo Pociaus „Karalėškuoji lelėjė“, Birutė Bartkienė ir Ligita Urbonienė – Teklės Džervienės „Žuodē Ope“, Apolinaro Bagdono „Ėš praeitīs“ ir „Žemaitėje“ – Valerija Petrauskienė, Loreta Vaišvilienė ir Ugnė Gontaitė.

Susitikimo pabaigoje sudainuota daug patriotinių dainų, skambėjo Ukrinų himnas ir simbolinė daina apie gandrus, kurie labai pamilę Ukrinus. Giedoti „Tautišką giesmę“ kiekvienas galime savo namuose, tačiau vienybės jausmas stipresnis, kai visi giedame kartu! Ir ukriniškiai tai įrodė.

Valda Muravjovienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Silvestro Jakšto

Kitos naujienos