Tradicinė akcija „Senjorų dienos internete“ Balėnų filiale

Spalio 19–23 dienomis vyko trečius metus organizuojama akcija „Senjorų dienos internete“. Balėnų bibliotekos lankytojai kiekvieną dieną 11 val. turėjo galimybę stebėti projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamas vaizdo transliacijas skirtingomis temomis, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti.

Laidoje  „E. sveikata: judėkime ir sau padėkime“  buvo kalbama apie tai, kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros sveikatos palaikymui ir gamtos turtais sustiprinti imunitetą.

Virtualaus  susitikimo „E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime“ metu sužinojome, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau Lietuvos televizijos rodytas mėgstamas laidas ir filmus. O fotografas pasidalino praktiniais patarimais apie nuotraukų tvarkymą išmaniaisiais įrenginiais.

Stebėdami laidą „E. paslaugos: patogiai ir saugiai“ sužinojome, kada banke apsilankyti būtina, o kokias paslaugas galima susitvarkyti nuotoliniu būdu ar telefono skambučiu, ir kaip saugiai bei atsakingai bendrauti internetu. Sužinojome, kaip veikia paštomatai, kaip greitai ir saugiai išsiųsti ar atsiimti siuntą.

Transliacijoje „E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime“ buvo kalbama apie tai, jog turbūt kiekvienas esame pastebėję, kad kažkada įsigyta prekė „persekioja“ mus vos tik atsidarome interneto naršyklę? Sužinojome, kas ir kodėl už to slypi ir ko imtis, kad tai liautųsi? Ekspertai pateikė naudingų patarimų, kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai.

Transliacijos „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai “ metu pašnekovai patarė, kur ir kaip internete rasti aktualią informaciją daržo, sodo ir gėlių auginimo klausimais. Sodo priežiūros ir kitais praktiniais patarimais dalinosi dr. Algirdas Amšiejus.

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamos akcijos ir mokymai skirti  sudominti ir paskatinti gyventojus naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, elektroninėmis paslaugomis, kritiškai vertinti informaciją, tobulinti skaitmeninius įgūdžius.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir ačiū projektui „Prisijungusi Lietuva“ už senjorams skirtas dovanėles.

Elena Rimkuvienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos