Popietė Pikelių bibliotekoje

Šviesos ir žodžio laisvės 115-osioms metinėms paminėti renginys Pikelių bibliotekoje

Gegužės 17 d. popietę į Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pikelių filialą rinkosi mokyklos ir miestelio bendruomenių aktyvistai paminėti lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo 115-ąsias metines. Bibliotekoje buvo paruošta maloniam ir jaukiam bendravimui aplinka, todėl susirinkusieji džiaugėsi, kad labai gera kartu praleisti popietę, išgirsti pranešimą ir pabendrauti, gilinantis į žodžio ir informacijos galią, į savo savasties saugojimą.

Renginio pradžioje bibliotekininkė Birutė Želvienė supažindino su parodėle. Senus knygnešių laikus menančias maldaknyges pristatė veikli miestelio visuomenininkė Elena Kupšienė ir mokytoja Valerija Mažonienė.

Mokytoja savo pranešime apžvelgė XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios Lietuvos visuomenę, jos besiformuojančią tautinę savimonę, atkreipdama dėmesį į spaudos draudimo teisinio pagrindo nebuvimą, kurio tuo metu tautos šviesuoliai negebėjo įžvelgti. Akcentuotas vyskupo M. Valančiaus nuopelnas, aptarta bažnyčios įtaka, gvildenta pasipriešinimo spaudos draudimui išraiška ir poveikis tautinės savimonės saugojimui. Baigdama pranešimą, V. Mažonienė pasiūlė pakeliauti po Mažąją Lietuvą ir gyvai prisiminti knygnešystės istoriją. Popietės dalyvės entuziastingai sutiko dalyvauti ekskursijoje. Taigi šviesos ir žodžio 115-ųjų metinių renginys  Pikeliuose dar turės tęsinį – ekskursiją.

Valerija Mažonienė,

Pikelių pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja, etnokultūros entuziastė ir religinio ugdymo magistrė

Birutė Želvienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Pikelių filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

Birutės Želvienės nuotraukos

Kitos naujienos