Sveikos mitybos diena Balėnų filiale

Lapkričio 8- oji – Europos sveikos mitybos diena paminėta Balėnų filiale. Renginio tikslas – prisiminti ir dar kartą atkreipti dėmesį į savo mitybą.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filiale lapkričio 8 dienos popietę lankėsi Mažeikių visuomenės sveikatos biuro specialistė Ieva Šimkutė, kuri renginio dalyvius supažindino su sveikos mitybos principais. Ji pademonstravo „Maisto pasirinkimo piramidę“, kuri parodo, kokius produktus rekomenduojama vartoti kasdien ir kelis kartus per dieną, kokius vartoti rečiau ir saikingai bei kokius – retai ir mažai, kad mityba būtų tinkama ir sveika. Kuo aukščiau maisto pasirinkimo piramidės viršūnės, tuo mažiau tos grupės produktų reikėtų vartoti. Maisto pasirinkimo piramidė rekomenduoja ir augalinius, ir gyvūninius maisto produktus, bet augalinių produktų vartojimas beveik neribojamas, rekomenduojami didžiausi jų kiekiai.
Pasak specialistės, sveikas maitinimasis būna tuomet, kai organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas: baltymus, riebalus, angliavandenius, vitaminus, skaidulines, mineralines medžiagas ir kt. Sveikas žmogus turėtų maitintis 3–4 kartus per dieną.
Paskaitos metu renginio dalyviai atnaujino jau turimas žinias, prisiminė, ką galbūt buvo pamiršę, o kai kuriems tai buvo tiesiog labai naudinga informacija, kodėl reikia ir kodėl verta rinktis sveikos mitybos racioną ir kokią naudą tai teikia mūsų asmeninei sveikatai.
Vėliau vyko diskusija, buvo užduodami klausimai. Renginio dalyviai vaišinosi obuoliais, gėrė mėtų arbatą su medumi.
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė Elena Rimkuvienė parengė šiai dienai paminėti skirtą parodėlę, kurioje eksponuojamos knygos ir periodikos straipsniai, pasakojantys apie sveiką mitybą, gyvenseną ir ekologiškus produktus.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos