Susitikimas su knygos „Sibiro haiku“ autore Jurga Vile ir iliustratore Lina Itagaki

2019 m. spalio 16 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas ir edukacinis užsiėmimas su „Metų knygos vaikams 2018“ nugalėtoja rašytoja Jurga Vile ir iliustratore Lina Itagaki. Vyturio pradinės mokyklos 3–4 klasių mokiniams kūrėjos pristatė savo komiksų knygą „Sibiro haiku“. Rašytoja J. Vilė papasakojo, kaip ji pradėjo rašyti knygą, kaip gimė šio kūrinio idėja. Dailininkė kalbėjo apie gyvenimo vingius, atvedusius prie knygų iliustravimo, apie sunkumus, kurie iškilo žodžius verčiant vaizdais. Viešnios supažindino mokinius su tradiciniu japonų lyrikos žanru – haiku. Po knygos pristatymo vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse „Laiškai degtukų dėžutėse“ vaikai kūrė mažų siuntinukų paštą, pagal trijų eilučių eilėraštį (haiku) piešė istorijas.

Renginio pabaigoje mokiniai buvo pakviesti sukurti haiku ir dalyvauti konkurse „Haiku Mažeikiams“, kuris prasidėjo nuo rugsėjo 25 d. ir tęsis iki lapkričio 15 d.

Renginys organizuotas pagal Mažeikių viešosios bibliotekos projektą „Haiku Mažeikiams“, kurį remia Mažeikių rajono savivaldybė.

Edita Juodeikienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Fondų organizavimo skyriaus bibliotekininkė

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos