Smagūs eksperimentai Auksodės bibliotekoje

2020 m. birželio 19 d. Auksodės bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Smagūs eksperimentai“. Užsiėmimuose dalyvavo 4 vaikai.

Renginio pradžioje bibliotekininkė Ramona Stasiulienė vaikams pristatė eksperimentų rinkinį. Bandymų knygutėje pateikiama daugiau nei 30 lengvų eksperimentų vaikams, norintiems sužinoti, kas nuolat vyksta aplinkoje. Edukacija skirta jauniesiems tyrėjams nuo 8 metų.

Užsiėmimo metu buvo atlikti 4 bandymai: pripūsk balioną jo nepūsdamas, plūduriuojantis kiaušinis, saldus vanduo ir vulkano išsiveržimas. Susipažinę kaip bus atliekami bandymai, mažieji mokslininkai kibo į praktines užduotis. Vaikams labiausiai pasisekė atlikti bandymą „Saldus vanduo“. Nustatė, kad kuo skysčio tankis didesnis, tuo densimetras plūduriuoja aukščiau, ir atvirkščiai. Atlikus eksperimentą su balionu, išsiaiškinta, kad įmanoma balioną pripūsti jo nepučiant. Sumaišius kepimo miltelius su actu, išsiskiria dujos, kurios plečiasi ir taip pripučia balioną. Užsiėmimų pabaigoje S. Bertulytė savo ruožtu pasisiūlė pademonstruoti dar vieną bandymą „Vulkano išsiveržimas“, kurį jau buvo atlikusi namuose. Vėliau mažieji tyrėjai patys mėgino atlikti įvairius bandymus.

Vaikams labai patiko eksperimentuoti, stebėti vykstančius procesus, vertinti rezultatus. Tyrinėjimo ir eksperimentavimo būdu vaikai lavina savo pojūčius: lytėjimą, regėjimą, klausą, reakciją, išmokstama išlaikyti dėmesį ir aiškiau suprasti, kas vyksta aplinkoje.

 

Ramona Stasiulienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Auksodės filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

 

Kitos naujienos