Skaitymo iššūkio finalas, rekordai ir rezultatai

Jeigu visi skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ dalyviai susikibtų rankomis, susidarytų net keliasdešimt kilometrų eilė! Labai simboliška, nes šių metų šūkis ir buvo – „Skaitymas mus jungia!“, kuriame dalyvavo rekordinis skaitytojų skaičius – daugiau kaip 20 000 žmonių visoje Lietuvoje.

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje prie skaitymo iššūkio prisijungė 221 dalyvis, o visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė net 155 skaitytojai. Iš viso per tris mėnesius trukusią akciją buvo perskaityta daugiau kaip 971 knyga!

Norintys įveikti vasaros skaitymo iššūkį turėjo atlikti 5 užduotis:  perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių; perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius; perskaityti knygą apie gamtą; perskaityti knygą apie draugystę ir perskaityti eiliuotą knygą. Daugiausiai perskaityta knygų apie draugystę, bene sunkiausiai dalyviams sekėsi rinktis ir skaityti eiliuotas knygas.

Džiugina, kad šįkart skaitymo iššūkio dalyvių auditorija kaip niekad marga: jeigu ankstesniais metais aktyviausi dalyviai buvo vaikai ir jaunimas iki 19 metų, šiemet juos pasivijo suaugusieji.

Sėkmingai įveikusieji skaitymo iššūkį dalyvavo loterijoje, kurioje buvo galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetinį kompiuterį, sėdmaišį ir momentinį fotoaparatą. Taip pat išdalinta daugiau kaip pusšimtis knygų, kurias aktyviausiems skaitytojams dovanojo Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje bei leidykla „Baltos lankos“. Visas laimėtojų sąrašas skelbiamas https://vasarasuknyga.lt/. Nuoširdžiai sveikiname papildomo prizo – „Baltų lankų“ knygų laimėtoją Gretą Gustytę (Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka) ir kviečiame ateiti į Skaitytojų aptarnavimo skyrių atsiimti apdovanojimą.

Kiekvienas skaitymo iššūkį įveikęs dalyvis dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolėmis, kuris, pasodintas į žemę, po kiek laiko džiugins vaistinių melisų, čiobrelių ir ramunėlių derliumi. Atsiimti skirtukus kviečiame į biblioteką arba į filialą, kur teikėte registracijos duomenis.

Ačiū visiems, prisidėjusiems ir palaikiusiems vasaros Skaitymo iššūkį!

Daugiau informacijos skaitykite čia: Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ pabaiga

 

Indrė Drungilienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

 

Kitos naujienos