Skaitymo akcija „Iš namų bibliotekėlės lentynos“ baigėsi. Netrukus paskelbsime nugalėtojus!

Karantino laikotarpiu, kai bibliotekos negalėjo aptarnauti lankytojų, Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė savo skaitytojus peržiūrėti namų bibliotekėles, paieškoti ten dar neskaitytų knygų ir dalyvauti skaitymo akcijoje „Iš namų bibliotekėlės lentynos“. O kad būtų smagiau skaityti ir karantino laikotarpis neprailgtų, kvietėme knygas skaityti pagal užduotis ir jose surasti citatas, labiausiai tinkančias apibūdinti šį neįprastą karantino laikotarpį.

Pažvelkite, kokios yra nesenstančios rašytojų mintys! Ir kaip jos tinka ir šioms dienoms apibūdinti!

• „…Nuo tada visi gyvenome neapsakomoje baimėje. Niekas nežinojo, kada vėl trenks panašus smūgis ir kas bus kitos aukos. Su kiekviena diena gyvenimas darėsi pavojingesnis, o rytojus vis neaiškesnis“. (B. Armonienė. Palik ašaras Maskvoje).

• „…Tik iš pradžių malonu rasti gerą vietą pasislėpti, o paskui ima trūkti oro ir pasidaro nuobodu. Ir išlįsti pačioms nėra kaip – o jeigu visi pamiršo, kad apskritai esi? Būtų skaudu…“ (Vilė Vėl. Kaip mes išgarsėjome).

• „Ant mūsų visi šaukia, rėkia, kad savo pramonės nepalaikome. O apie tai, kad savoji pramonė mus nuogus ir basus gali paleisti – niekas negalvoja. Taip, sava pramonė – išganingas dalykas, bet kainos privalėtų būti žmoniškos, mums prieinamos..“ (J. Piliponis. Kelionė aplink Lietuvą per 80 dienų).

• „Skalbinius ji skalbė tik kartą per mėnesį ir jau nebešluostė dulkių, apskritai jų nepastebėdavo, valgydavo sėdėdama priešais televizorių ant sofos, paprasčiausiai užsitepdama ant skrudintos duonos sviesto ir dalo, kurio vieno puodo jai užtekdavo visai savaitei, jei turėdavo jėgų ir noro, – dar išsikepdavo omleto“. (Jhumpa Lahiri. Bendravardis).

• „Ji tikriausiai eis į miestą, taip, bet ką ji ten veiks? Parduotuvės jau dabar valomos ir uždarinėjamos“ (M. Cunningham. Tos valandos).

• „Pagarbiai sveikinasi, kai kas nusiima kepurę, nusilenkia, bet rankos neduoda, nors tarpusavyje labinasi. (…) greičiausiai iš nežinojimo atkišau vieną popietę Dziedui ranką“. (Romas Treinys. Dziedas).

• „Jis jau buvo nusprendęs, kad po tam tikro laiko – gal po mėnesio – surizikuos ir vėl aplankys krautuvėlę. Gal tai nebus pavojingiau kaip nusukti vieną vakarą centre“. (George Orwel. 1984-ieji).

• „Kartais nebūna nieko blogo, jei kokį darbą atidedi vėlesniam laikui“. (A. de Sent-Egziuperi. Mažasis princas).

• „Haris bandė mąstyti. Jam negalima bastytis viešose vietose, todėl kuo skubiau reikia telefono, kad galėtų susisiekti ir pasikalbėti su reikiamais žmonėmis“. (Jo Nesbø. Peilis).

• „…kartais didžiausios nelaimės atneša pačius netikėčiausius atpildus“. (Marijo Pjuzo. Krikštatėvis)

• „Tik neprarask laisvės! Ji brangesnė už meilę. Bet tai paprastai žmonės pamato tik per vėlai“. (Ėrichas Marija Remarkas. Trys draugai).

• Nusibodo – vis gryčioj ir gryčioj. –
Ir sienos, ir lubos, ir kertės.
Jei pro langą laukų nematyčiau,–
Reikėtų kartis.
Ponas daktare, sveikata matyt kiek pasivėlino, –
Ar negalėtum paskolinti man savo sveikatos?
(Kazys Binkis. 100 pavasarių).

Išrinkite taikliausią citatą, spausdami „patinka“ bibliotekos feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/mazeikiubiblioteka, ir skaitytojui, kurio atsiųstoji citata bus surinkusi daugiausia patiktukų, įteiksime prizą.

Lauksime Jūsų nuomonės iki birželio 18 d.
Nugalėtojus paskelbsime birželio 19-ąją.

Kitos naujienos