Šiaurės šalių literatūros savaitės renginys Ukrinų bibliotekoje

Skaitymai žvakių šviesoje Ukrinų filiale

Lapkričio 11–17 d. vyko 23-oji Šiaurės šalių literatūros savaitė. Ji kasmet suburia daugiau nei 150 tūkst. žmonių visose Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialas jau vienuoliktą kartą savo skaitytojus kvietė skaityti žvakių šviesoje. Šių metų savaitės tema – Šventės Šiaurės šalyse.

Lapkričio 14-osios vakarą į renginį–gimtadienio šventę rinkosi Ukrinų dienos centro „Gelbėkim vaikus“ lankytojai ir kiti kaimo vaikai. Žvakių šviesoje švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrių „Pepė švenčia gimtadienį“ skaitė bibliotekininkė, Pepę vaidino Gabrielė Kniukštaitė, poną Nilsą – Ineta Norvaišaitė ir poną Setergreną – Kornelija Murinaitė. Nors vaidinimas vyko ekspromtu, „artistai“ labai įtikinamai vaidino,  kvietė žaisti žaidimus, teikė dovanas. Daug smagių emocijų sukėlė kelionė į „palėpę“, kurioje visus išgąsdino pasislėpę vaiduokliai. Pasivaišinę gimtadienio vaišėmis, pašokę, pasimėgavę jaukia žvakių liepsnelių sukurta šiluma ir skaitymu balsu, vaikai išskubėjo namo.

Suaugusieji į šviesos ir žodžio šventę – kūrinio skaitymą balsu – rinkosi lapkričio 15-osios vakarą. Dalyvius pasitiko ypatinga atmosfera: biblioteka tapo paslaptinga, magiška, žvakėmis apšviesta vieta, kurioje skambėjo garsiai skaitomos Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrius „Pepė švenčia gimtadienį“. Gimtadienio dalyvius taip pat aplankė Pepės, pono Nilso ir pono Setergreno personažai. Pepė ne tik pati gavo dovanų, bet dovanų įteikė ir svečiams, kvietė žaisti žaidimus.

Vaišindamiesi šiaurietiška arbata, saldumynais, gimtadienio šventės dalyviai susipažino su Šiaurės šalių šventėmis, vėliavomis, knygų personažais, dalyvavo viktorinoje. Ukriniškiai pailsėjo nuo kasdienių rūpesčių ir darbų, bendrystėje smagiai ir turiningai praleido vakarą.

Bibliotekoje lapkričio 5–30 dienomis veikia paroda, supažindinanti su Šiaurės šalimis, jų istorija ir folkloru.

Valda Muravjovienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos