Skaitmeninė savaitė 2020: transliacijos internete

2020 m. Skaitmeninė savaitė Europoje skelbiama kovo 23–29 d. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime.

Vertinant pastarųjų dienų situaciją, Skaitmeninės savaitės renginiai transliuojami internetu. Skaitmeninė savaitė savo renginiais siekia paskatinti europiečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, kad galėtų visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime ir gautų naudos iš skaitmeninės transformacijos.

Renginiai skaitmeninėje erdvėje

Kovo 23 d.

Bendravimas nuotoliniu būdu

Skaitmeninės savaitės metu kviečiame neatsiriboti, o bendrauti nuotoliniu būdu! Tam, kad bendravimas skaitmeninėje erdvėje vyktų sklandžiau, o jaustumėtės drąsiau ir saugiau, siūlome patobulinti savo žinias savarankiškai.

Mokykitės savarankiškai:

 • Socialiniai tinklai.
  Programa skirta suaugusiems, siekiantiems išmokti saugiai naudotis socialiniais tinklais.
 • Socialinis tinklas Facebook.
  Programa skirta suaugusiems, siekiantiems išmokti naudotis socialiniu tinklu „Facebook“.
 • Išmanus ir saugus „GMAIL“ e. pašto naudojimas.
  Programa skirta suaugusiems, jau mokantiems naudotis pagrindinėmis „Gmail“ elektroninio pašto funkcijomis (susikurti paskyrą, prisijungti prie jos, siųsti/gauti/trinti pranešimus, pasikeisti slaptažodį), bet siekiantiems išmokti ir susipažinti su naujomis išmaniojo pašto galimybėmis ir pagilinti saugaus naudojimo žinias.
 • Etiško bendravimo principai.
  Sužinokite pagrindinius etiško bendravimo principus ir išmokite etiškai išsakyti savo nuomonę internetinėse svetainėse.
Daugiau informacijos svetainėje https://www.prisijungusi.lt/savarankiskas-mokymasis/
Kovo 24 d. 10 val.

Interaktyvi paskaita
Lietuvės kuriamas dirbtinis intelektas

Šiandien dirbtinis intelektas naudojamas visose srityse, kur tik jis gali pakeisti žmogų. Sukurti dirbtinį intelektą, gebantį suprasti žmogaus kalbą, turinčią daugybę atspalvių bei poteksčių, didžiulis iššūkis. Didžiausias dėmesys pasaulyje skiriamas anglų kalbai; tačiau mano, kaip lietuvės, dirbančios kalbos technologijų srityje, pareiga pasirūpinti, kad kompiuteris suprastų būtent lietuvių kalbą. Paskaitos metu sužinosite kaip kompiuterį prakalbinti lietuvių kalba, kas yra virtualieji asistentai ir ką gali dirbtinis intelektas.

Lektorė: Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė

Profesorė, Vytauto Didžiojo universitetas vyr. tyrėja ir kompiuterinės lingvistikos specialistė, UAB Tilde Informacinės technologijos

Kovo 24 d. 16 val.

Transliacija internetu
Internetinis seminaras: Kultūros vietovių įtraukimas į „OpenStreetMaps“ (anglų k.)

„OpenStreetMap“ yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.

Seminaro tikslas pakviesti dalyvius sužinoti, kaip į „OpenStreetMap“ pridėti vietoves bei puslapius, susijusius su jų vietiniu kultūros paveldu.

https://tceurope.wufoo.com/forms/mq2wmcv0c1wqal/

Kovo 24 d. 18 val.

Transliacija internetu
Internetinis seminaras: Susipažinkite su „OpenStreetMap“ (anglų k.)

„OpenStreetMap“ yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.

Transliacijos metu sužinosite: kaip žemėlapių kūrime galite dalyvauti Jūs? Kaip spręsti iškilusias problemas žemėlapyje? Kaip pridėti savo organizaciją ar skaitmeninių įgūdžių centrą į žemėlapį?

https://tceurope.wufoo.com/forms/m8zw37b1m7zn15/

Kovo 25 d. 11 val.

Transliacija internetu
Internetinis seminaras: Nuotolinis darbas su „Microsoft Teams“ (anglų k.)

Dėl COVID-19 protrūkio atsidūrėme precedento neturinčiais laikais. Praėjusios savaitės Pasaulio sveikatos organizacijos žinia buvo vienareikšmiška – kad žmonijos sėkmė veiksmingai kovojant su koronavirusu labai priklausys nuo veiksmų, kurių organizacijos imsis artimiausiomis dienomis, kad būtų galima sulėtinti jo plitimą ir išvengti perkrovos sveikatos priežiūros sistemose.

Todėl visame pasaulyje esančios įmonės pradėjo vykdyti privalomą nuotolinį darbą savo darbuotojams, kad būtų galima atidėti viruso plitimą ir jo išvengti.

Šis seminaras apie tai, kaip galite suteikti savo komandai ir organizacijai įrankių ir patarimų, kuriant produktyvią nuotolinę darbo aplinką.

https://cta.upskilldigital.com/webinar-remote-working-with-microsoft-teams

Kovo 26 d. 11 val.

Transliacija internetu
Pokalbis „Kritiškai (ne) mąstau“.

Pokalbio dalyviai: Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir žurnalistas Aurelijus Katkevičius. Tiesioginės transliacijos metu kalbėsime kas yra melagienos, kaip netapti medijų įkaitais, o jas naudingai išnaudoti savo tikslams.

Kovo 26 d. 12 val.

Transliacija internetu
Diskusija „Dirbtinis intelektas“

Diskusijoje advokatų profesinės bendrijos WINT partneris, advokatas Andrius Iškauskas pasidalins mintimis apie dirbtinį intelektą ir jo teisinį reguliavimą, o Baltijos Pažangių Technologijų Instituto technologijų vadovas, AI Meetup Group įkūrėjas Audrius Zujus paaiškins kaip pažinti dirbtinį intelektą ir svarbiausia – panaudoti technologinei kūrybai ir pažangai.

Diskusijos moderatorius Aurelijus Katkevičius.

 

Visas tiesiogines transliacijas ir kitą informaciją galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/skaitmenine-savaite-2020/.

 

 


Kitos naujienos