Šimtmečio Kalėdos bibliotekoje

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, 2018 m. gruodžio 17 d., Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka sukvietė skaitymo skatinimo akcijos „Šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui“ nugalėtojus ir kūrybinių darbų konkurso „Pasakų personažų susitikimas kalėdiniame bibliotekos kiemelyje“ dalyvius į apdovanojimų vakarą.

Renginį pradėjusi Viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė pasidžiaugė gausiu knygos mylėtojų būriu. Lietuvos valstybės atkūrimo jubiliejui paminėti skirtos skaitymo skatinimo akcijos dalyvių skaičius pranoko lūkesčius. Visus metus, nuo sausio 2-osios iki gruodžio 10 d., Mažeikių rajone vykusioje akcijoje „Šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui“ dalyvavo 464 skaitytojai, kurie perskaitė 20140 knygų. Jauniausiam dalyviui – šešeri, vyriausiam – beveik 92 metai. 100 ir daugiau knygų perskaitė 96 skaitytojai, tarp jų – 22 vaikai.

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti Mažeikių viešosios bibliotekos diplomais ir dovanėlėmis, kurias skyrė akcijos rėmėjai: Mažeikių rajono savivaldybė, leidykla „Alma littera“, parduotuvė „Geriausios kanceliarinės prekės“. Šios akcijos globėjai Lietuvos Respublikos Seimo nariai Kęstutis Bartkevičius ir Valius Ąžuolas visiems 100 knygų perskaičiusiems suaugusiesiems skaitytojams dovanojo nemokamą kelionę į Vilnių ir ekskursiją Seimo rūmuose.

Šimtmečio Kalėdas Viešoji biblioteka pasitinka su pasakų personažais, įsikūrusiais mirgančiomis švieselėmis sužibusiame bibliotekos kiemelyje. Tai kūrybinių darbų konkurso „Pasakų personažų susitikimas kalėdiniame bibliotekos kiemelyje“ dalyvių darbai, stebinantys originalumu, išmone ir kūrybingumu. Gražiausius darbus nuo gruodžio 6 d. iki 15 d. rinko bibliotekos kiemelio lankytojai. Balsuojama už labiausiai patikusį personažą buvo ir Viešosios bibliotekos feisbuko paskyroje. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausia balsų surinko Visuomeninės organizacijos „Gerumo galia“ sukurtas „Paršiukas ir jo namelis“, Sodų pagrindinės mokyklos „Buratinas“ ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ darbas „Laimė yra lapė“. Viešosios bibliotekos padėkos ir dovanėlės buvo įteiktos visiems kūrybinių darbų konkurso dalyviams.

Apdovanojimų vakarą vainikavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta poezijos, muzikos ir dainų programa „Tėvynė – širdies ir žodžio gelmėje“, kurioje dalyvavo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė dainininkė Veronika Povilionienė, poetas Juozas Žitkauskas ir akordeonistas Svajūnas Ilčiukas.

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuoširdžiai dėkoja visiems skaitytojams ir bibliotekos bičiuliams, aktyviai dalyvavusiems skaitymo akcijoje ir kūrybinių darbų konkurse. Kviečiame mažeikiškius aplankyti šventiškai pasipuošusį bibliotekos kiemelį, kuriame draugiškai įsikūrė įvairiausių pasakų personažai, nebijantys nei lietaus, nei sniego.

Viešosios bibliotekos projektą „Šimtmečio Kalėdos bibliotekoje“ rėmė Mažeikių rajono savivaldybė.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės, D. Undžienės

Kitos naujienos