Senjorų dienose – 143 dalyviai

Praėjusią savaitę, spalio 19–23 dienomis, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje, Sedos ir Viekšnių miestų, Reivyčių, Židikų, Ukrinų, Renavo, Šerkšnėnų, Krakių, Urvikių, Auksodės, Laižuvos, Leckavos, Purvėnų, Pikelių, Balėnų, Žemalės ir Tirkšlių filialuose vyko tradicinė akcija „Senjorų dienos internete 2020“, kurioje dalyvavo 143 lankytojai (žr. lentelę: „Senjorų dienos internete 2020“).

Kiekvieną dieną 11 val. rajono gyventojai bibliotekose turėjo galimybę stebėti projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamas tiesiogines interneto transliacijas aktualiomis temomis: kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui ir gamtos turtais sustiprinti imunitetą, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau Lietuvos televizijos rodytas mėgstamas laidas ar filmus. Transliacijose dalyvaujantys profesionalai dalinosi patarimais, kaip fotografuoti ir tvarkyti nuotraukas išmaniaisiais įrenginiais, aiškino, kaip veikia paštomatai, kaip saugiai, etiškai ir atsakingai bendrauti internetu bei kitais ne tik senjorams vertingais patarimais.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė dvi internetinės transliacijos: spalio 22 d. „E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime“ (stebėjo 39 rajono gyventojai) ir spalio 23 d. „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“ (stebėjo 39 rajono gyventojai).

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamos akcijos skirtos sudominti ir paskatinti gyventojus drąsiau ir daugiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, elektroninėmis paslaugomis, žinoti saugaus elgesio internete taisykles bei kritiškai vertinti informaciją. Visiems dalyvavusiems buvo įteiktos projekto „Prisijungusi Lietuva“ dovanėlės – 2021 metų kalendoriai.

Indrė Drungilienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

Kitos naujienos