Senjorų dienos Mažeikių rajono bibliotekose

Spalio 21–25 dienomis projektas „Prisijungusi Lietuva“ jau antrą kartą organizavo akciją „Senjorų dienos internete“ ir kvietė vyresniojo amžiaus žmones ateiti į bibliotekas žiūrėti interneto transliacijų aktualiomis temomis. Akcijos tikslas – skatinti senjorus drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis elektroninėmis paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Šiomis dienomis Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir 13 filialų stebėti transliacijų atėjo apie 200 senjorų. Internetinių seminarų metu savo sričių ekspertai ir žinomi šalies žmonės aiškino apie elektroninio recepto privalumus, kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus ir kompensuojamus vaistus, kaip planuoti keliones ir rasti viešbučius, kaip saugiai tvarkyti savo finansus, kaip socialiniuose tinkluose bendrauti ne tik smagiai, bet ir saugiai. Paskutiniąją dieną apie sodo paruošimą žiemai, medelių baltinimą, genėjimą bei šilauogių sodinimą įvairių patarimų ir rekomendacijų pažėrė dr. Algirdas Amšiejus.
Bibliotekose senjorai ne tik stebėjo transliacijas, bet ir mokėsi naujas žinias sustiprinti praktiniuose užsiėmimuose. Mažeikių viešojoje bibliotekoje ir Viekšnių filiale tomis dienomis vyko mokymai, kaip saugiai pirkti prekes elektroninėse parduotuvėse.

Balėnų filialo darbuotoja Elena Rimkuvienė džiaugėsi, kad atsiranda vis daugiau senjorų, norinčių išgirsti apie išmaniųjų technologijų naujoves. Užsiėmimuose dalyvavę gyventojai pripažino, kad naudotis technologijomis baimių yra, tačiau reikia stengtis jas nugalėti ir mokytis. Po kiekvienos transliacijos dalyviai diskutuodavo, aptardavo išgirstą informaciją. Bibliotekininkės vaišino senjorus arbata ir saldumynais, dovanojo projekto „Prisijungusi Lietuva“ lankstinukus, skirtukus, kvietė lankytis bibliotekoje, dalyvauti mokymuose, kad galėtų drąsiai naudotis kompiuteriais, internetu, elektroninėmis paslaugomis.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir filialų darbuotojų informacija ir nuotraukos

Kitos naujienos