Saugesnio interneto savaitės dalyviai Židikų bibliotekoje

Saugumas internete – mūsų pačių atsakomybė

Vasario 10–15 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filiale buvo minima Saugesnio interneto savaitė, kurios šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“

Šios savaitės metu didesnis dėmesys buvo sutelktas į vyresniojo amžiaus vartotojus. Jie buvo pakviesti į bibliotekoje vykusius pažengusiųjų mokymus „Būkime saugūs internete“.

Vasario 10 d. bibliotekoje susirinkusius vaikus bibliotekininkė supažindino su Lietuvos vaikų sukurtu „Garbingo elgesio kodeksu internete“. Po to vyko diskusija apie saugumą internete, kodėl nereikėtų naršyti nežinomose, įtartinose svetainėse, ir ypač tose, apie kurių nesaugumą perspėja pats kompiuteris. Vaikams buvo įdomu savo žinias apie saugumą internete pasitikrinti sprendžiant testus ir kryžiažodžius. Visose rungtyse pirmavo ir nugalėtoja tapo Simona Lukošiūtė.

Vasario 11–12 dienomis vyko pažengusiųjų mokymai „Būk saugus internete“. Vasario 11 d. susirinkusieji stebėjo tiesioginę transliaciją „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti“. Demonstruodama skaidres, bibliotekininkė papasakojo, kaip susikurti saugų slaptažodį, jungiantis prie savo banko stebėti, ar tinkamas tinklapio adresas, neatidarinėti staiga iššokančių langelių, ypač jei prašoma įrašyti el. pašto adresą. Dalyviai taip pat pasidalino savo „nuotykiais“ internete. O jų būta ne vieno, ypač naudojantis išmaniaisiais telefonais. Visada naršant internete reikia pagalvoti, ar aš jaučiuosi saugus juo naudodamasis ir ar tikrai aš pats saugiai jame elgiuosi. Internetas mums suteikia beribes galimybes, bet ir vienu mygtuko paspaudimu galime labai nukentėti.

Šios savaitės metu bibliotekoje buvo rekomenduojama įvairių leidinių apie saugų ir draugišką internetą.
Saugesnio interneto savaitė prabėgo, tačiau jos metu įgytos žinios, gauti patarimai padės tapti saugesniems, draugiškesniems, atsakingesniems virtualioje erdvėje.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos