Popietė vaikams „Mokausi būti saugus“

Saugesnio interneto savaitė Sedos bibliotekoje

Vasario 11, 12 ir 13 dienomis Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filiale vyko trys „Saugesnio interneto savaitės 2020“ renginiai. Vasario 11 d. ir 13 d. suaugusieji bibliotekoje žiūrėjo tiesiogines interneto transliacijas aktualiomis temomis. O vasario 12 d. organizuota popietė vaikams „Mokausi būti saugus“.
Keletas bibliotekos lankytojų, stebėjusių interneto transliacijas, papasakojo, kad Sedos miestelyje pasitaikė ne vienas atvejis, kai telefoniniai sukčiai bandė apgauti žmonės, išvilioti pinigus. Tokie įvykiai skaudžiai atsiliepė šeimoms. Antroji internetinės transliacijos tema – „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“ taip pat labai aktuali. Suaugusieji prisiminė keletą savo vaikų pasakojimų, kai jiems buvo siūloma už pinigus apsinuoginti. Tai pasitaikantis reiškinys paauglių socialiniuose tinkluose, bendravimo platformose.
Popietėje su vaikais taip pat kalbėta apie atsargumą internete. Vaikai pasakojo, kad tiesioginiuose žaidimuose jų dažnai klausia adresų, kiek jiems metų, telefono numerių. Vaikai pasakojo apie susitikimus virtualiuose žaidimuose su vyresniais, kurie ne visada pasisako, kas jie tokie ir kodėl nori susipažinti.

Loreta Mickienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Janinos Kelerienės

Kitos naujienos