Popieriniai paukšteliai – vaikų rankų darbeliai

Rudenėlis moja paukščių sparnais

Rugpjūtis – pranašas liūdnų dienų… Kai paukščiai, užauginę savo jauniklius, renkasi į būrius ir palieka savo namus, verčiami išgyvenimo principo: juk geriau sveikiems grįžti namo, nei žiemoti ir numirti. Paukščiai labai panašūs į žmones: migruoja tik dėl išgyvenimo.

Apie skrajūnų keliones Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Bugenių filiale buvo galima pasiklausyti žiūrint laidos „Mokslo sriuba“ įrašą. Rugpjūčio 28 d. VšĮ „Būk su manimi“ ir Bugenių biblioteka surengė vaikams edukaciją paukščių tema. Išklausę pasakojimo apie paukščių migraciją, vaikai galėjo pasiklausyti 5 juokingiausių paukščių klegėjimų. Renginio dalyviai klausėsi paukščių, gyvenančių Lietuvoje, balsų ir kartu su VšĮ „Būk su manimi“ centro savanoriais bandė atspėti, koks balsas kokiam paukšteliui priklauso. Buvo daug linksmų spėliojimų: atspėti gerai žinomų paukščių balsus nebuvo taip paprasta, kaip galėtų atrodyti iš pirmo karto. Tuomet bibliotekininkė Irena visiems pristatė knygų parodą apie paukščius, parodė keletą gražių kuoduotų paukščiukų paveiksliukų. Kai knygas bibliotekininkė verčia su meile ir apgaubia sparnuočius gražiais išraiškingais pasakojimais, vaikai visada suklūsta. Pasakojimai daro stebuklus: įtaiga, sudominimas, – atrodo, kad knyga tampa spalvingesnė, net ir paukščiukų plunksnos tampa ryškesnėmis ir užburia žingeidžias akeles. Vaikų pastangos viską įsidėmėti buvo vainikuotos skaniu šokoladu: jų mylima bibliotekininkė Irena ir vėl netikėtai nudžiugino mažuosius centro lankytojus.

Kad visa išgirsta informacija niekur nedingtų, VšĮ „Būk su manimi“ centro savanorės pakvietė vaikus iš popieriaus pagaminti paukščiukų. Vaikai prasitarė, kad jie irgi šiek tiek panašūs į paukščius, nes irgi turi palikti smagias pramogas centre ir eiti į mokyklą. Tik jiems pasisekė, nes visada po mokyklos jų laukia besišypsanti bibliotekininkė Irena ir plačiai atvertos centro durys su linksmais, jų laukiančiais centro komandos nariais.

Jolita Butkienė, VšĮ „Būk su manimi“ direktorė

Nuotraukos Vilijos Alseikytės, VšĮ „Būk su manimi“ savanorės

Kitos naujienos