Viekšnių bibliotekoje lankėsi dainininkė Veronika Povilionienė

Projektas „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“ keliauja po Lietuvą

Rugsėjo 17 d. Viekšniuose buvo pristatomas VšĮ kultūros ir švietimo centro Vilniaus mokytojų namų vykdomas projektas „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“.

Šiuo projektu siekiama skatinti iš naujo atrasti liaudies dainas, populiarinti bendruomeniškumą, gaivinti bendrų skirtingų kartų kultūrinių veiklų tradiciją, kviečiant gyventojus į vakarus, kuriuose atėjusieji patys aktyviai dalyvauja, t. y. kartu su atlikėjais dainuoja. Neišvykdami iš savo miestelių ir kaimų, gyventojai turi galimybę susipažinti su kitų šalies regionų dainomis ir jų išmokti. Pasidainavimai vyksta vietovėse, iš kurių kilę Lietuvos nepriklausomybės akto signatarai. Viekšniuose vykęs renginys buvo skirtas signatarui Mykolui Biržiškai.

Prieš renginį, kuris vyko Viekšnių gimnazijoje, svečiai aplankė signataro Mykolo Biržiškos gimtuosius namus. Čia įsikūrusią ekspoziciją pristatė Viekšnių muziejų vadovė Danutė Končienė.  Bibliotekoje vyko šiltas pokalbis prie arbatos puodelio. Buvo prisiminta signataro veikla, pristatytas leidžiamas laikraštis „Viekšnių žinios“ kalbėta, kaip svarbu išlaikyti papročius, perduoti žinias jaunimui.

Projekto partneriai Viekšniuose buvo Viekšnių kultūros centras ir Viekšnių gimnazija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Rasa Vilkaitė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos