Julijos Almanis poezijos knygos „Smėlis sandaluose“ pristatymas

Pristatyta nauja poezijos knyga

Lapkričio 14 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta nauja kaimyniniame Akmenės rajone gyvenančios kūrėjos Julijos Almanis poezijos knyga „Smėlis sandaluose“.

Literatė, tautodailininkė Julija Almanis su vyru rašytoju Vytautu Almaniu beveik du dešimtmečius gyveno ir dirbo Rusijoje, Altajaus krašte, nuo 1984 m. gyvena Naujojoje Akmenėje. „Smėlis sandaluose“ – trečioji jos eilėraščių knyga („Atleisk ir palaimink“ išleista 2010 m., „Ugniažiedė“ – 2011 m.) . Yra išleidusi ir dvi garsines knygas „Paklydusių žemė“ (2014) ir „Lendrūnų žemė“ (2016), eilėraščių publikuota norvegų kalba išleistoje lietuvių poetų kūrybos antologijoje „Poesi fra Lituanen antologi“, įvairiuose periodiniuose leidiniuose.

Renginyje dalyvavo knygos autorė ir jos sūnus, knygos redaktorius, literatas Andrius Almanis. Renginys prasidėjo Julijos Almanis poezijos posmais, kuriuos skaitė bibliotekos darbuotoja Dalia Alseikienė, ir Vilhelminos Imbrienės atliekamomis dainomis, sukurtomis pagal poetės eiles. Andrius Almanis, pristatydamas knygą „Smėlis sandaluose“, sakė, kad kalbėti apie mamos kūrybą gana sunku, kaip ir kalbėti apie poeziją. Jis perskaitė keletą eilėraščių, o knygos autorė, padalinusi savo atsivežtas knygas renginio dalyviams, pakvietė juos išsirinkti ir paskaityti labiausiai patikusius kūrinius.

Julija Almanis pasidžiaugė mielai jos poeziją skaičiusiais žiūrovais, dėkojo Vilhelminai Imbrienei už muzikalumo sparnus jos eilėms, papasakojo apie savo gyvenimą, jau senokai parašytą romaną „Laiškai iš miško“, kuris vis dar tebėra rankraščiuose, atsakinėjo į mažeikiškių klausimus ir atsisveikindama padovanojo bibliotekai savo knygų.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos