Priešmokyklinukai aplankė Židikų biblioteką

Rugsėjo 27 d. Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo vaikų būrys, lydimas mokytojos Džiuljetos Vasiliauskienės, sugužėjo į biblioteką. Mažieji gimnazijos bendruomenės nariai šiuo metu dar tik domisi, varto, o kai kurie jau ir skaito knygutes pastorintais lapais. Jie intensyviai ruošiasi kitais metais „šturmuoti“ pirmąją klasę, todėl reikia gerai susipažinti su biblioteka.

Bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė papasakojo vaikams, kas yra biblioteka, ką joje galima rasti, kuo ir kaip naudotis. Mažieji apžiūrėjo vaikiškas enciklopedijas ir jiems skirtus žinynus, žurnaliukus „Lututė“, „Naminukas“, „NG Kids“, žaidimų knygeles. Tačiau vaikučių akys vis krypo į ant stalo stovinčią dėžutę. Bibliotekininkė pasakojimą pradėjo „Kamišibai“ teatriuko istorija, o paskui, kai atidarė dėžutės dureles, paveikslėlis keitė paveikslėlį. Vaikams buvo pasakojama Beatrice Alemagna knygos „Liūtas Paryžiuje“ istorija, į kurią įsitraukė ir vaikai, tad pasakojome visi kartu. Baigusi pasakojimą bibliotekininkė pavaišino vaikus skanėstais.

Vaikų šurmulys netilo dar ilgai, jie dalinosi įspūdžiais. Malonu išgirsti, kad bibliotekoje smagu, jauku ir kad labiausiai, kas įsiminė vaikams – tai knygelės. O juk tokia ir yra bibliotekos misija – išmokyti pamilti gimtąjį žodį. Pradžia padaryta.

 

Benita Vaizgėlienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos