Popietė „Žiedais praregėsiu gėlių“ Pikelių bibliotekoje

Spalio 16 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pikelių filiale vyko popietė „Žiedais praregėsiu gėlių“, skirta poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Ištisas amžius nuo gimimo ir keturiasdešimt vieneri metai nuo mirties. Per tokį ilgą laikotarpį tik nedaugelis rašytojų, poetų išlieka mylimi, skaitomi, nuolat prisimenami. Vienas tokių yra poetas P. Širvys, poetas – legenda. Iki šiol jo poeziją skaito tiek senas, tiek jaunas, visoje Lietuvoje skamba pagal jo eiles sukurtos dainos.

Pikeliškiai skaitytojai labai mėgsta jo kūrybą. Poeto eilės – daugiau ar mažiau jo paties biografija. Vienas žymiausių poeto eilėraščių „Aš – beržas“ turbūt labiausiai autobiografinis, poetas tarsi pats įsikūnijo į lietuvišką beržą. Renginio dalyviai galėjo paklausyti autentiško įrašo, kuriame pats poetas deklamavo šį eilėraštį.

Gerą nuotaiką dovanojo Pikelių dienos centro vaikai su vadove Simona. Bibliotekoje skambėjo P. Širvio kūryba, dainos, renginio dalyviai susipažino su literatūros paroda.

 

Birutė Želvienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Pikelių filialo bibliotekininkė

Nuotraukos B. Želvienės

 

Kitos naujienos