Popietė „Valgykime sveikai – gyvenkime ilgai“ Urvikių bibliotekoje

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Urvikių filiale spalio 19 dieną vyko popietė vaikams „Valgykime sveikai – gyvenkime ilgai“, kurioje dalyvavo Urvikių ir Reivyčių kaimo vaikai.

Spalio 16 dieną minima Tarptautinė maisto diena, kurios metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sveiką mitybą. Tai padeda saugoti ir stiprinti sveikatą, išvengti daugelio ligų. Sveika ir visavertė mityba daro poveikį fiziniam ir protiniam žmogaus vystymuisi.

Popietės pradžioje bibliotekininkė Bronislava Jonušienė pristatė knygeles apie sveiką maistą, papasakojo vaikams, iš kur gauti pakankamai vitaminų, kokius produktus privalome įtraukti į savo kasdienį racioną, o kokių reiktų vengti. Vaikai atsakinėjo į klausimus ir sprendė užduotis, susijusias su sveika gyvensena. Kalbėjome ir apie vaistažoles, prieskoninius augalus, arbatas. Vaikai turėjo galimybę prisiminti tinkamos mitybos principus, mokėsi gaminti „Sveikuolių mišrainę“. Šis patiekalas visiems patiko. Vaikai užsirašė receptą, žadėjo ir namuose pasigaminti ne tik sau, bet ir tėveliams. Popietės pabaigoje renginio dalyviai buvo vaišinami obuoliais ir vynuogėmis.

Bronislava Jonušienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Urvikių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Bronislavos Jonušienės

Kitos naujienos