Popietė, skirta J. Tumui-Vaižgantui paminėti, Pikelių bibliotekoje

Popietė J. Tumui-Vaižgantui

Spalio 12 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pikelių filiale vyko popietė „Rašymas jam buvo nuolatinis bendravimas su žmonėmis“, skirta kunigo, visuomenės veikėjo, pedagogo, kritiko, literatūros istoriko Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Židikų Marijos Pečkauskaitės muziejaus darbuotoja Erika Skeivienė papasakojo apie Vaižganto gyvenimą, atskleidė įdomesnius jo gyvenimo faktus, pademonstravo keletą nuotraukų. Bibliotekininkė Birutė Želvienė kalbėjos apie įvairius rašytojo  nuotykius gyvenime, apie slapyvardžio atsiradimo priežastį, paminėjo ir jo kūrinius: ,,Dėdės ir dėdienės“, ,,Rimai ir Nerimai“, ,,Pragiedruliai“, ,,Nebylys“, „Napalys darbus dirba“, „Ten gera, kur mūsų nėra“ ir kt. Vaižganto tekstus skaitė Augustė Tarvydaitė.

Vaižgantas yra pasakęs: ,,Kai mažam vaikui į rankas tėvas įduoda pradžiamokslį, įduoda jam visą biblioteką, gana greit visos žmonijos knygynus ar bent jų raktą“. Šio rakto mūsų literatūros klasikas nepametė iki pat savo gyvenimo pabaigos.

Bibliotekoje paruošta paroda, skirta J. Tumui-Vaižgantui.

Birutė Želvienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Pikelių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Birutės Želvienės

 

Kitos naujienos