Popietė Bugeniuose „Už ir prieš“

Gegužės 24 d. Bugeniuose vykusi popietė buvo skirta profesijos pristatymui ir aktualių šiuolaikinės visuomenės problemų prevencijai. Vietoj įžanginio žodžio Bugenių kaimo bendruomenės namuose žiūrėjome du trumpametražius filmukus apie patyčias mokykloje. Popietėje be aktyvių vyresnio amžiaus bugeniškių dalyvavo VšĮ „Būk su manimi“ projekto „Ten, kur širdis!“ dalyviai, kurių amžius yra nuo 7 m. iki 12 m. Po kiekvienos video medžiagos aptardavome kartu su vaikais, ar jie suprato situacijas ir ką kūrėjai norėjo perteikti visuomenei. Paprasti klausimai (ką matėme, kas vyko, kokios galėjo būti priežastys, kokios smurto pasekmės, kaip galima spręsti sudėtingas situacijas) leido suvokti visuomenės bendravimo problemas.

Po filmukų aptarimo prisistatė renginio svečias. Tai buvo pareigūnė. Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus veiklą vykdančios Mažeikių savivaldybės teritorijoje specialistė Rasa Milikauskienė, kuri pristatė mums savo specialybę, papasakojo apie savo darbo stilių ir kuo jų darbas skiriasi nuo policijos darbo. Ji kalbėjo apie patyčias, melo žalą, netinkamas draugų kompanijas, nusikalstamas veiklas ir nepilnamečius. Specialistė supažindino su bausmėmis, kokias galima gauti pažeidus įstatymams, kai nusižengimai yra dėl patyčių, šmeižto, smurtavimo prieš kitą – silpnesnį už save. Diskutuota apie pagarbą vyresniems žmonėms, apie vaikų pareigas: mokytis, klausyti tėvelių, gerbti senolius, klausyti mokytojų, draugauti. Pareigūnė padrąsino vaikus netylėti, kai prieš juos naudojamas smurtas ar tyčiojamasi, atsakė į mums rūpimus klausimus. Renginio metu gavome svarbių pamokymų, kaip tinkamai reaguoti į patyčias, kaip nuo jų apsisaugoti.

Popietės pabaigoje suaugusieji dalyviai prie arbatos puodelio Bugenių bibliotekoje aptarė renginį bei mūsų vietovėje kylančias mokinių bendravimo problemas.

 Jolita Butkienė,

VšĮ „Būk su manimi“ vadovė

Nuotraukos iš VšĮ „Būk su manimi“ archyvo

Kitos naujienos