Popietė Balėnų bibliotekoje

Liepos 31 dienos popietę į Balėnų biblioteką rinkosi kaimo vaikai susitikti su skautu Martynu Balsiu ir pasikalbėti, kodėl verta skaityti knygas.

Vasaros liko tik mėnuo, tad likusią atostogų dalį bibliotekininkė Elena pasiūlė praleisti su knyga. Tam skirta šiuo metu vykstanti akcija „Vasara su knyga“. Bibliotekininkė pasidžiaugė savo skaitytojais, kurie jau įveikė šį iššūkį ir perskaitė pagal užduotis penkias knygas. Tai Julija Lėverytė, Zita Tamoševičiutė ir jos anūkė Andrėja Papirtytė, o kiti pakviesti prisijungti.
Daugumai liko perskaityti knygą apie gamtą, todėl plačiau pakalbėjome apie Selemono Paltanavičiaus knygą „Gamtos metų ratas“. Šiame gausiai iliustruotame gamtos pažinimo vadove autorius pasakoja apie kiekvieno mėnesio ypatumus, siunčia trumpas žinutes, užduoda klausimus ir į juos atsako, užrašo pokalbius su gamtoje sutiktais gyvūnais! O dvylikos mėnesių nuotraukos perkelia į trumpus Selemono Paltanavičiaus filmuotus vaizdo įrašus, kurie atgyja skaitytojų išmaniuosiuose įrenginiuose programėlėje „Metų ratas“. Akcija vyksta iki rugpjūčio 31 dienos, tad laiko penkioms knygoms perskaityti dar yra.

Į popietę atvyko Žemaitijos skautų organizacijos narys, patyręs skautas Martynas Balsys. Jis linksmai papasakojo dalyviams apie skautavimą, ką veikia skautai žygiuose, stovyklose ir kituose renginiuose, kokia yra skautiška ideologija, kuria gyvena kiekvienas skautas. Martynas parodė, kaip atrodo jo kuprinė ir kas joje slypi, pamokė įvairių virvės rišimo būdų. Žiūrėjome ir Žemaitijos skautų organizacijos sukurtą dokumentinį filmą „Esu ten, kur noriu būti“. Renginio pabaigoje jis pamokė skautiškų šūkių, skautiškų apkabinimų. Valanda su skautu vaikams neprailgo, buvo įdomu klausytis. Išsiskyrėme su viltimi dar ne kartą susitikti.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Balėnų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos