Popietė Auksodės bibliotekoje „Aš gyvas kalboje“

Gegužės 7 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Auksodės filiale vyko popietė „Aš gyvas kalboje“, skirta lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo 115-osioms metinėms paminėti. Popietėje dalyvavo  Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro trečios ir ketvirtos  klasės mokiniai.

Bibliotekininkė Ramona Puidokaitė vaikams papasakojo apie spaudos draudimo laikotarpį Lietuvoje, kuris truko 40 metų. Vaikai sužinojo apie pirmuosius slaptus leidinius, žymius knygnešius, kas organizavo lietuviškos spaudos platinimą Lietuvoje, kur buvo spausdinamos knygos. Kalbėta apie slaptai įsteigtas lietuviškas mokyklas, nes mūsų tautiečiai neleido vaikų į rusiškas mokyklas, o mokė namuose arba slaptose kaimų mokyklėlėse.

Pakalbėję apie istorinius faktus, vaikai žiūrėjo filmuką, pasakojantį apie lietuviškos spaudos draudimą. Popietės pabaigoje vaikams buvo pateikti klausimai. Trečios klasės mokinė Skaistė Bertulytė surinko daugiausiai teisingų atsakymų ir buvo apdovanota simboline dovanėle, o visi dalyvavusieji – saldžiais prizais.

Ramona Puidokaitė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Auksodės filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos