Popietė „Ar žolelės gali pakeisti vaistus“ Balėnų filiale

Liepos 29 dieną  Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filiale vyko popietė „Ar žolelės gali pakeisti vaistus“, skirta Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.
Bibliotekininkė Elena Rimkuvienė renginį pradėjo E. Šimkūnaitės žodžiais: „Nei vaistažolės gali pakeisti vaistus, nei vaistai – vaistažoles“. Ji supažindino renginio dalyvius su vaistininkės, žolininkės, etnografės, habilituotos gamtos mokslų daktarės biografija.
Popietėje dalyvavusi Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro  specialistė Ieva Šimkutė plačiau papasakojo, kaip ir kada tinkamai rinkti žoleles, kaip jas džiovinti. Priminta pagrindinė taisyklė: kad arbatos skonis priklauso ne tik nuo arbatžolių rūšies, bet ir nuo žinių, kruopštumo bei atidumo jas ruošiant. Po to bibliotekininkė buvo paruošusi smagią užduotį: reikėjo atspėti, kokia vaistažolė slepiasi maišelyje ir užrišti atitinkantį lapelį su pavadinimu.
Viso susitikimo metu dalyviai skanavo vaistažolių arbatą, ją gardino medumi bei vaišinosi saldumynais. Geriant kvapniąsias žolelių arbatas diskutuota, kokias arbatas geriame namuose, kaip jas paruošiame, pasidalinta įvairiais arbatų receptais.
Renginio pabaigoje visi gavo po bibliotekininkės parengtą lankstinuką apie Eugeniją Šimkūnaitę ir supakuotų į maišelius žolelių.
Bibliotekoje parengta spaudinių paroda „Augalai ir žolelės – gamtos dovana žmogui“.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Balėnų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos