Poezijos vakaras Viekšnių bibliotekoje

2019 m. sausio 30 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko poezijos vakaras „Mokytojo gyvenimas“, skirtas prisiminti šviesuolį, mokytoją, poetą Stasį Ablingį. Šiemet jam būtų sukakę 90 metų.

Stasys Ablingis 1953 m. atsikėlė į Viekšnius. 1956 m. sukūrė šeimą, abu su žmona Jadvyga Vainutyte -Ablingiene dirbo Viekšnių vidurinėje mokykloje. Užaugino du sūnus, sulaukė didžiausio džiaugsmo – dviejų anūkių. Viekšnių vidurinėje mokykloje mokytojavo net 42 metus. Dar ir šiandien mokiniai jam dėkingi už begalinę kantrybę, nuoširdumą, kūrybiškumą ir meilę gimtajai kalbai. Stasys Ablingis buvo ne tik mokytojas ir poetas, bet ir aktorius. Labai mėgo vaidybą, dainavo folkloro ansamblyje „Poilsėlis“. Mokėjo daug liaudies dainų, dar iš motinos išmoktų šmaikščių pasakojimų, žinojo papročius. Kūrybai idėjų mokytojas sėmėsi iš gamtos, ypač žavėjosi Ventos upe. Daug eilėraščių poetas dedikavo draugams, kolegoms, šeimos nariams, mokiniams, miestelyje žinomiems žmonėms.

Kad mokytojo kūryba svarbi dar ir šiandien, liudija gausus būrys į poezijos vakarą susirinkusių žmonių. Renginio pradžioje Viekšnių kultūros centro duetas sudainavo Viekšnių himną „Daina apie Viekšnius“. Prie jo sukūrimo buvo prisidėjęs ir Stasys Ablingis. Šiltais prisiminimais apie buvusį ilgametį kolegą dalijosi mokytoja Tamara Maneikienė. Jaunystės metus prisiminė buvęs Stasio Ablingio auklėtinis, dabar Viekšnių gimnazijos direktorius Rimantas Gricius. Poeto eiles skaitė Arūnas Baltutis, bibliotekininkė Ona Pačengienė, lituanistė Birutė Marčiauskienė, sūnus Laimonas Ablingis. Poezijos vakarą savo eilėmis papildė jaunas poetas, rašytojas Darius Rekis. Džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo Stasio Ablingio anūkės – Eglė ir Dalia. Renginį vedė bibliotekininkė Rasa Vilkaitė.

Rasa Vilkaitė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Onos Pačengienės nuotraukos

Prisiminimais dalijosi Viekšnių gimnazijos direktorius Rimantas Gricius

Eiles skaitė ir prisiminimais dalijosi lituanistė Birutė Marčiauskienė

Savo eiles skaitė poetas, rašytojas Darius Rekis

Prisiminimai graudino susirinkusius klausytojus

Kitos naujienos