„Poezijos pavasario“ žingsniai Henriko Nagio gimtinėje

Tradicinis „Poezijos pavasario“ festivalis šiais metais atkeliavo gerokai pavėlavęs, tačiau Buknaičiuose, Leckavoje ir Mažeikiuose vykusiuose renginiuose apsilankiusiems žmonėms dovanojo nepamirštamas poezijos ir muzikos akimirkas.

Kraštiečio poeto Henrikos Nagio 100-mečiui skirti „Poezijos pavasario“ renginiai prasidėjo Buknaičiuose, dar menančiuose pas senelius vasarojančio būsimo poeto žingsnius. Festivalio dalyvius poetus Dainių Sobeckį, Julių Žėką, Birutę Grašytę, aktorę Virginiją Kochanskytę ir saksofonininką Laimoną Urbiką dainomis pasveikino Urvikių kultūros centro romansų ansamblis „Auksinės širdys“. Bibliotekininkė Valerija Beniušienė, pristatydama svečius, priminė visiems, kad renginys vyksta buvusioje mokykloje, pavadintoje Henriko Nagio vardu. Mokyklos nebėra, tačiau literatūros klasikas čia dažnai prisimenamas. „Vaikystės žaidimų draugai, surinkau jus / į vieną atsidūsėjimą: jūsų plaukus, akis ir rankas, / kad galėčiau sugrįžti atgal prie Žemaičių upės…“, – šie ir kiti gimtąjį kraštą menantys Henriko Nagio poezijos posmai, skaitomi aktorės Virginijos Kochanskytės, skambėjo visose renginių salėse. Savo eiles skaitė kiti šventės svečiai. Poetė Birutė Grašytė pristatė „Poezijos pavasario“ almanachą, prie kurio pridėtoje kompaktinėje plokštelėje yra įrašyti ir Henriko Nagio eilėraščiai. Valanda su buknaitiškiais, pripildyta poezijos, saksofono ir dambrelio, kuriuo grojo poetas Julius Žėkas, melodijų, prabėgo kaip trumpa akimirka. Po Urvikių kultūros centro, Buknaičių bibliotekos, bendruomenės atstovų padėkų, svečiai išskubėjo į Leckavą. Čia juos pasitiko smagi Urvikių kultūros centro „Linksmųjų vyrukų“ muzika ir pilnutėlė salė įvairaus amžiaus leckaviškių. Nors už lango pliaupė lietus, tačiau poezija, persipynusi su muzikos melodijomis, šildė susirinkusiųjų sielas.

Poezijos kupina diena tęsėsi Mažeikiuose. Prie gimtojo Henriko Nagio ir jo sesers poetės Liūnės Sutemos namo festivalio dalyviai ir būrelis mažeikiškių klausėsi Mažeikių viešosios bibliotekos darbuotojos Janinos Dambrauskaitės pasakojimo apie Nagių šeimos gyvenimo vingius.

Artėjantis kraštiečio poeto Henriko Nagio 100-metis prisimintas ir Viešojoje bibliotekoje vykusioje poezijos šventėje. Aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomos klasiko eilės subtiliai susipynė su jaunųjų poetų Dainiaus Sobeckio, Juliaus Žėko, Birutės Grašytės eilėraščiais, klausytojus žavėjo virtuoziškas saksofono ir dambrelio improvizuotas muzikinis „dialogas“.

Svečiai dovanojo bibliotekai savo knygų ir „Poezijos pavasario 2020“ almanachų su kompaktine plokštele, kad mūsų krašto skaitytojai prisimintų vieną gražiausių šalyje vykstančių literatūrinių renginių, kurie šiais metais skirti pagerbti ir mūsų kraštietį Henriką Nagį.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės, Sonatos Brasienės, Dangiros Undžienės

Kitos naujienos