„Pažinti savo istoriją – ne tik teisė, bet ir pareiga“

2019 m. gegužės 3 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko pirmojo atkurtos Lietuvos policijos generalinio komisaro Petro Liuberto knygos „Tamsios aukštumos: LTSR milicija 1940-1987 metais“ pristatymas. Renginį organizavo Lietuvos policijos veteranų asociacijos Mažeikių skyrius ir Viešoji biblioteka.

Didžiulės apimties, beveik 900 puslapių knygoje, iliustruotoje archyvinėmis fotografijomis, apžvelgiama sovietinės milicijos raida nuo pirmosios Lietuvos okupacijos metų iki 1987-ųjų. Renginyje dalyvavęs knygos autorius Petras Liubertas, daugelį metų dirbęs šioje sistemoje ir  puikiai ją pažįstantis, sakė, kad rašydamas knygą rėmėsi archyviniais dokumentais, kurie sudaro didžiąją šios knygos dalį. Jis apžvelgė svarbiausius Lietuvos istorijos faktus, turėjusius ypatingą reikšmę ir vidaus reikalų sistemai bei joje dirbusiems žmonėms. „Pažinti savo istoriją, domėtis, gerbti ir branginti ją – mūsų visų ne tik teisė, bet ir pareiga: pamiršę savo šaknis rizikuojame tapti mankurtais, užmiršti Tėvynę ir Valstybę“, – teigia knygos autorius.

Svečias padovanojo knygą bibliotekai, renginyje dalyvavę policijos veteranų asociacijos nariai, kiti mažeikiškiai turėjo galimybę įsigyti knygą su autoriaus autografu.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos