Pasaka, jungianti šeimų kartas

Spalio 28 d. į Sedos biblioteką, laikantis visų saugumo reikalavimų, rinkosi vaikai, tėvai ir seneliai. Vykdant bendrą Renavo ir Sedos bibliotekų projektą „Iš vaikystės knygų į gyvenimą su knyga“, kurį remia Mažeikių rajono savivaldybė, Sedos bibliotekoje organizuota popietė-diskusija „Pasaka, jungianti šeimų kartas“ bei pristatyta Tautodailės metams skirta spaudinių paroda „Tautodailės raštai“.

Popietę pradėjo bibliotekininkė Roma Jablonskienė tokiais žodžiais: „… tikriausiai nesuklysiu sakydama, kad kiekvienas iš mūsų prisimename savo vaikystės pasakas. Tokių, kurios nuo pirmųjų sakinių apgaubia malonia ramybe, pažadina pergalės jausmą arba baimę, nerimą. Juk kiekviename iš mūsų „gyvena“ paklusni ir naivi Raudonkepuraitė ar Buratinas, atkakli ir ištikima Eglė – žalčių karalienė, reiklus ir mylintis žaltys Žilvinas ir daug kitų pasakos herojų. Mes visi užaugome su pasakomis, kurias sekė mamos, močiutės, tėčiai, seneliai. Jas sekame ir savo vaikams“.

Vyresnioji bibliotekininkė Loreta Monkevičiūtė pakvietė visus dalyvius prisiminti savo vaikystės pasakas ir išrinkti vieną, kurią yra skaitę ar girdėję visi popietės dalyviai. Buvo sekamos pasakos apie Raudonkepuraitę, Joniuką ir Grytutę, Pelenę, Eglę – žalčių karalienę ir kitos. Popietės pasaka, kurią yra girdėję visi dalyviai, tapo eiliuota Salomėjos Nėries „Senelės pasaka“ („Apšerkšniję mūsų žiemos…“), kurią dar kartą perskaitė bibliotekininkė Loreta. Vėliau renginio dalyviams pristatyta Sedos bibliotekoje parengta Tautodailės metams skirta spaudinių paroda „Tautodailės raštai“ bei Renavo bibliotekoje parengta ekspozicija „Ruduo lietuvių poetų eilėse“.

Visiems renginio dalyviams įteiktos dovanėlės. Šis meilės ir šilumos kupinas renginys sustiprino vaikų dvasinį ryšį su savo artimaisiais, tėvais, seneliais. Visi patyrė daug teigiamų emocijų, šventės organizatoriai sulaukė daug šiltų padėkos žodžių.

 

Roma Jablonskienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Renavo filialo  bibliotekininkė

Nuotraukos Loretos Monkevičiūtės

Kitos naujienos