Nuskambėjo „Poezijos pavasario“ balsai

Gegužės 24 d. Mažeikių rajone lankėsi tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2019“ dalyviai:  poetas, vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vladas Braziūnas, poetas, publicistas Vytautas Kazielaaktorė Daiva Škelevaitė, fleitininkas Andrius Radziukynas. Renginius filmavo ir fotografavo Ieva Bačiulytė.

Vidurdienį profesorių Biržiškų kiemelyje svečius pasitiko Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo bibliotekininkės ir būrelis viekšniškių. Kultūros centro darbuotojai Inga Gudauskienė ir Kostas Drunys juos pasveikino daina apie Žemaitiją ir Viekšnių himnu,  o Viekšnių gimnazijos trečiokės puikia žemaitiška programėle (mokytoja Violeta Gurskienė). Susirinkusieji klausėsi V. Braziūno ir V. Kazielos skaitomų eilių ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikanto Andriaus Radziukyno virtuoziškai atliekamų melodijų. Aktorė D. Škelevaitė visiems priminė skausmingiausius poetės Salomėjos Nėries gyvenimo puslapius, skaitydama jos karo metų poeziją.

Iš Viekšnių „Poezijos pavasario“ dalyviai, pasidalinę į dvi grupes, apsilankė Tirkšliuose ir Laižuvoje. Į poezijos popietę „Eilėmis suskambėjęs pavasaris“ susirinkę tirkšliškiai klausėsi Vytauto Kazielos eilėraščių ir aktorės Daivos Škelevaitės skaitomos S. Nėries ir Vytauto Mačernio poezijos, o laižuviškiai turėjo progą susipažinti su vieno žymiausių lietuvių poetų Vlado Braziūno kūryba, kurią nuostabiai papildė fleitininko Andriaus Radziukyno improvizacijos.

Vakare poezijos ir muzikos šventė „Po Žemaitijos dangumi“ vyko Mažeikių viešosios bibliotekos kiemelyje. Dainomis ir šmaikščiu žemaitišku žodžiu visus pasveikino renginio vedėja Daiva Gedvilienė ir atlikėjas Renatas Selenis. Skambėjo poetų V. Braziūno, V. Kazielos, aktorės D. Škelevaitės skaitomos eilės, persipindamos su A. Radziukyno fleitos muzika, sužavėjusia mažeikiškius užburiančiais šio instrumento garsais.

Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje. Jį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Per penkiolika festivalio dienų įvyksta daugiau nei 150 pačių įvairiausių renginių. Džiaugiamės, kad po Lietuvą keliaujantis „Poezijos pavasaris“ padovanojo šventę ir mūsų krašto poezijos mylėtojams.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja


 

Kitos naujienos