NUOTAIKINGA EUROPOS DIENOS ŠVENTĖ PRIE VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS

Gegužės 9-oji minima kaip Europos taikos ir santarvės diena. Ji primena, kokia svarbi yra vienybė, grįsta demokratija, pagarba pagrindinėms žmogaus teisėms, tautų bendradarbiavimu ir interesų derinimu.
Tądien prie Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skambėjo Europos šalių muzika, vėjyje pleveno vėliavėlės ir ES vėliavos spalvų balionai. Renginio svečius ir dalyvius domino spalvinga Euroinfo palapinė, įvairūs žaidimai. Pristačius projektą „Lietuva – aktyvi EP rinkimų dalyvė, 15 metų ES narė“, Mažeikių Gabijos gimnazijos jaunieji šauliai iškilmingai įnešė ES vėliavą.
Europos dienos šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodžius gausiai susirinkusiam jaunimui, nevyriausybinių organizacijų atstovams, senjorams tarė Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Mažeikių rajono savivaldybės Tarybos narys, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas, Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus patarėjas Česlovas Čyžas bei Seimo nario Valiaus Ąžuolo patarėja Reda Šiaulienė, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė, jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė.
Dainomis Lietuvą ir Europą sveikino jaunieji šauliai, moksleiviai. Visi renginio dalyviai susikibo rankomis tarsi akcentuodami draugystę, solidarumą, laisvę ir vieningai kėlė aukštyn rankas bei skaičiavo iki penkiolikos, pabrėždami Lietuvos narystės įstojimo į ES metus. Aidint plojimams į dangų buvo paleistas „šventinis balionų saliutas“. Viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė padėkojo renginio svečiams ir dalyviams, o projekto socialiniams partneriams įteikė suvenyrus ir saldainių maišelius.
Po šventės Mažeikių miesto moksleiviai Viešosios bibliotekos salėje dalyvavo viktorinoje „Atrask ES savyje“. Jos moderatoriai – Gabijos gimnazijos projekto „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“ (MEPA) komanda.
Miestiečiai ir svečiai turėjo progą prie bibliotekos stovėjusioje Euroinfo palapinėje susipažinti su leidiniais apie ES aktualijas, buvo dalijami informaciniai bukletai apie Europos piliečių teises bei galimybes, ES institucijų vykdomas programas, artėjančius Europos Parlamento rinkimus. Euroinfo palapinėje vykusių mini viktorinų, žaidimų nugalėtojams buvo įteiktos dovanėlės.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros
skyriaus darbuotojos Dalia Alseikienė ir Janina Dambrauskaitė,
projekto „Lietuva – aktyvi EP rinkimų dalyvė, 15 metų ES narė“ koordinatorės

Nuotraukos Dangiros Undžienės ir Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos