Netradicinė pamoka Balėnų bibliotekoje

Sausio 29 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė Virginija Galdikienė pakvietė Balėnų pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokinius į netradicinę lietuvių literatūros pamoką.

Pamokos metu lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ilona Alčauskienė papasakojo mokiniams apie knygų anotacijas, kurios palengvina ne tik knygos pasirinkimą, bet ir knygos pristatymą. 7 klasės mokinys Edvinas Ušinskas išsamiai pristatė Eeanor H. Poter knygą „Poliana“. Toliau pamokoje vyko šios knygos pristatymo aptarimas.

Antroje pamokos dalyje Balėnų bibliotekos darbuotoja susirinkusiems pristatė knygų parodą „Rekomenduoja draugai“. Bibliotekininkės tikslas buvo supažindinti mokinius su tomis knygomis, kurias bibliotekose labiausiai skaito jų amžiaus vaikai. Parodos pristatymo metu mokiniai susidomėjo Karolio Petrylos knyga „Vagis mokykloje“.

Bibliotekininkė mokiniams pristatė „Mokinio skaitinių“ serijos knygas. Ji paaiškino, kuo skiriasi šios knygos nuo kitų leidinių, palyginusi Ievos Simonaitytės knygą „Aukštujų Šimonių likimas“ su tos pačio kūrinio leidimu serijoje „Mokinio skaitiniai“. Vyko diskusijos apie šių knygų skirtumus.

Po renginio  vienas mokinys tapo naujuoju bibliotekos skaitytoju, o kiti, jau buvę skaitytojai, vėl susidomėjo knygomis.

Virginija Galdikienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos I. Alčauskienės ir V. Galdikienės

Mokytoja I. Alčauskienė pasakoja apie knygų anotacijas

Bibliotekininkė pristato knygų parodą

Kitos naujienos