Adventinės popietės dalyviai su Zita Kelmickaite

Nepamirštamas adventinis vakarojimas Ukrinuose

Nors pasaulis beprotiškai skuba, vis dėlto yra laikui nepavaldžių dalykų. Vienas jų – kasmet ateinančios šv. Kalėdos – užgimstančios Šviesos šventė ir Ukrinų kaimo bendruomenės adventiniai vakarojimai.

Gruodžio 1-sios popietę  nemažas būrys ukriniškių jau vienuoliktą kartą rinkosi pas Albiną ir Antaną Pocevičius į jų vadinamąją „kūtelę“. Adventinės popietės dalyvius bibliotekininkė pakvietė pamąstyti ir iš naujo suvokti, ką reiškia adventas, kokia jo simbolių prasmė. Iš žalių šakelių, kankorėžių nusipynę adventinį vainiką, ukriniškiai iš rankų į rankas perdavė degančią žvakę. Taip sušildyta delnų, įkvėpta gerumo, taurių jausmų buvo uždegta Pranašų – pirmoji adventinė žvakė. Susiėjimo metu sukalbėta bendruomenės maldelė, giedotos šv. Mergelės Marijos valandos, adventinės giesmės.

Pirmosios adventinės žvakės uždegimą ukriniškiai ilgai prisimins, nes su jais kartu popietėje dalyvavo televizijos laidos „Ryto suktinis“ rengėja, muzikologė  Zita Kelmickaitė ir filmavimo grupė. Kiekvienas žingsnis buvo filmuojamas. Laidos vedėja – be galo charizmatiška ir užburiant asmenybė, ukriniškius nustebino savo tiesiu žodžiu, nenustygimu vietoje. Dalyviai savo „kailiu“ patyrė Zitos Kelmickaitės emocijas: pyktį, nuoširdumą ir draugiškumą.

Prasidėjęs advento laikotarpis kviečia dalintis tyliu laukimu ir šviesia nuotaika, kartu ragina prisiminti, atleisti, sušildyti žodžiu, žvilgsniu, mintimis ir gerais darbais.

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Agnės Muravjovaitės

Kitos naujienos