Nacionalinį diktantą Mažeikių viešojoje bibliotekoje rašė šeši dalyviai

Nacionalinis diktantas buvo rašomas ir rajono bibliotekose

Vasario 28 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir kai kuriuose jos filialuose buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Per LRT radiją Marijaus Žiedo diktuojamą rašytojos Birutės Jonuškaitės tekstą „Milinė“  Viešojoje bibliotekoje rašė šeši dalyviai, iš jų – dvi moksleivės. Viena mažeikiškė diktantą rašė jau dešimtąjį kartą.
Nacionalinio diktanto rašyme ketvirtą kartą dalyvavo ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Urvikių filialas. Vasario 28 d. pasitikrinti lietuvių kalbos žinias atėjo 5 Urvikių kaimo gyventojai. Sedos miesto filiale diktantą rašė 10 dalyvių.

Nacionalinis diktantas, vienas iš Lietuvių kalbos dienų renginių, penktadienį buvo surengtas jau tryliktą kartą.
Diktanto tekstas su rašybos ir skyrybos paaiškinimais bus paskelbtas kovo 2 dieną svetainėse diktantas.lt ir vlkk.lt.  Geriausieji konkurso dalyviai, kuriuos kvies į finalą, bus informuoti asmeniškai. Finalas numatytas balandžio 4-ąją.
Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Kitos naujienos