Mokymai skaitmeniniams lyderiams, konsultantams ir bibliotekininkams

2019 m. spalio 9 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymų II ciklas. Lektorė Erika Bytautienė kalbėjo apie ateities technologijas, kaip jos pakeis pasaulį ir kiekvieno žmogaus gyvenimą, skaitmeninių iniciatyvų sklaidos svarbą ir poveikį, apie skaitmeninių technologijų panaudojimą kasdieniniame gyvenime ir darbe, kaip mobiliosios programėlės gali padėti dirbant komandoje, organizuojant renginius ir pan.

Rugsėjo mėnesį konsultantai ir bibliotekininkai dalyvavo nuotoliniuose mokymuose „Kaip jaustis saugiai internetinėje erdvėje naudojant skaitmeninius įrenginius“ ir „Nauji asmens duomenų apsaugos teisės aktų reikalavimai bei jų taikymas“. Tiesioginių vaizdo transliacijų metu buvo pasakojama, kokie pavojai gali iškilti naudojant el. paštą bei socialinius tinklus ir kaip apsisaugoti nuo galimų grėsmių, pristatytas bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR), apibūdinti pagrindiniai reikalavimai bei duomenų saugumo pažeidimai.

Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai – tai viena projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų; šiuos renginius organizuoja UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“.

Kitos naujienos