Mažieji stovyklautojai Ukrinų bibliotekoje

Liepos 9-osios rytą į Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialą rinkosi Ukrinų kultūros namuose veikiančios dieninės stovyklos „Spindulėlis“ vaikai. Stovyklautojai susipažino su biblioteka, skaitė, spalvino, žiūrėjo filmukus, kurie sukurti pagal knygas.

Ukrinų kultūros namuose triukšminga – veikia dieninė vaikų stovykla „Spindulėlis“. Visomis dienomis numatytos atskiros veiklos, o ketvirtadienis – bibliotekos diena.
Į biblioteką stovyklautojai sugužėjo linksmai nusiteikę ir nenustygstantys vietoje. Bibliotekininkė stengėsi sudominti vaikus čia esančiomis knygomis, klausinėdama apie jas ir kam kokios knygutės skirtos. Džiugu, kad vaikai lankosi savo gyvenamųjų vietų bibliotekose, o kai kurie ukriniškiai ir šioje bibliotekoje nėra svečiai.
Kaip bibliotekoje be knygų skaitymo? Skaitymui vaikai pasirinko naujai gautą Emmos Yarlett knygutę „Drakono paštas“. Vyresnieji puikiai skaitė ir kantriai klausėsi mažesniųjų skaitomų knygoje pateikiamų laiškų. Visiems buvo įdomu sužinoti, ko reikia drakonui, o atsakymus rasti laiške, įklijuotame į voką. Stovyklautojai sužinojo, kad bibliotekoje yra ir muzikinių knygučių: visi linksmai dainavome dainelę „Du bateliai“, naudodamiesi knygute ir ieškojome, ką mes patys turime po du. Skaitydami Selemono Paltanavičiaus ištrauką iš knygos „Ežiuko sapnai“ ieškojome aido ir bandėme su juo kalbėti. Naudojomės ir bibliotekoje esančiomis  planšetėmis. Nuspalvinę atspausdintą piešinį, planšete jį nuskaitėme naudodami  „Quiver“ programėlę, o piešinys atgijo 3D vaizdu planšetės ekrane.
Laikas bibliotekoje su jos darbuotoja ir  e. skautais Irmantu bei Agne vaikams buvo smagus ir įdomus.

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Irmanto Daukonto

Kitos naujienos