Lietuvos valstybės atkūrimo šventė

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Urvikių filiale pristatyta paroda „Nešk Lietuvą savo širdyje“, kurioje eksponuojamos įvairios istorinės knygos iš bibliotekos fondo. Paroda veiks iki kovo 9 dienos.

Urvikių biblioteka prisidėjo rengiant ir aktyviai dalyvavo Vasario 16-ąją Tulnikiuose vykusioje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos ir Žemaitijos 800-ojo jubiliejaus minėjimo šventėje.

Šventė prasidėjo  iškilminga eisena „Mažais lietuviškais žingsniukais į nepriklausomybę“, kurioje dalyvavo Reivyčių, Buknaičių, Leckavos, Urvikių kaimo bendruomenės, seniūnijos, savivaldybės atstovai. Eisenos dalyviai, dainuodami  lietuviškas patriotines dainas, pasipuošę įvairiaspalviais balionais ir vėliavėlėmis, patraukė į renginio vietą –  prie Tulnikių tvenkinio lauko estrados.  Šventėje bendruomenės džiugino savo dainomis ir šokiais. Koncertavo Urvikių kultūros centro  kapela „Linksmieji vyrukai“, kaimiškos muzikos ansamblis „Už kūtės“,  televizijos projektų dalyvis Marius Petrauskas. Buvo organizuotos žvejų, rankų lenkimo  varžybos, įvairios estafetės ir žaidimai, šokami lietuvių liaudies šokiai,  vaišinamasi žuviene, karšta arbata ir kitais skanėstais.

Bronislava Jonušienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Urvikių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Šventinė eisena

Vasario 16-osios šventė. 2019 m.

Vasario 16-osios šventė Tulnikiuose

Kitos naujienos