Lietuvoje plintantis skaitymo virusas kviečia vasarą praleisti su gera knyga

Prasidėjo trečioji „Vasara su knyga“ savaitė. Džiugu, kad „Skaitymo iššūkis“ Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kaip ir kasmet sulaukia susidomėjimo.

Tau jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu, nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir gauti dovanų. Šių metų šūkis  ̶  „Skaitymas mus jungia!“

Ką labiausiai mėgsta lietuviai veikti vasarą? Jeigu šį klausimą užduotumėte bibliotekininkui, išgirstumėte atsakymą – „skaityti“. „Skaitymo iššūkį“ koordinuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bei Lietuvos aklųjų biblioteka kiekvienais metais maloniai nustemba, kiek daug žmonių suburia ši vasaros skaitymo akcija.

Šiais metais interaktyviojoje akcijoje dalyvauja visos Mažeikių rajono bibliotekos. Mielieji skaitytojai, kviečiame prijungti prie šios iniciatyvos, registruotis savarankiškai www.vasarasuknyga.lt svetainėje arba kreiptis į bibliotekos darbuotojus, kurie mielai padės įveikti Jūsų „Skaitymo iššūkį“.

Greta Kėvelaitienė, šių metų projekto vadovė sako, kad skaitymui nėra amžiaus ribų ir šis „Skaitymo iššūkis“ tai tik dar kartą įrodo: „Aktyviai jame dalyvauja visi – ir tėvai, ir vaikai, ir seneliai, ir net augintiniai, kuriems vasarą skaitomos knygos“.

„Skaitymo iššūkio“ dalyviai knygas gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis.

Smagios užduotys:

  • perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;
  • perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;
  • perskaityti knygą apie gamtą;
  • perskaityti knygą apie draugystę
  • perskaityti eiliuotą knygą.

Visi, sėkmingai įveikusieji „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygų. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, šiemet gaus ypatingų dovanų. Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima laimėti kitų  prizų.

Didelės sėkmės, naujų atradimų ir skaitymo džiaugsmo!

Indrė Drungilienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja

Kitos naujienos