Kviečiame skaitytojus naudotis duomenų bazėmis internete

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojams siūlome prenumeruojamas ir laisvos prieigos duomenų bazes.

Dėl individualaus prisijungimo duomenų kreipkitės el. paštu bibliografija@mrvb.lt (laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą).

Duomenų bazės

EBSCO Publishing

Prisijungimas: http://search.epnet.com/
Tai viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kitomis kalbomis.
 Prieiga. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Kreiptis el. paštu  bibliografija@mrvb.lt.

Naxos Music Library

Išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.
Prieiga. Dėl prisijungimo kreiptis el. paštu bibliografija@mrvb.lt.

Laisvos prieigos lietuviškos duomenų bazės

E. paveldas

Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių.
Daugiau informacijos https://zinynas.epaveldas.lt/

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas

1998 m. pradėtas kurti Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas (NBDB), skirtas Lietuvos ir su Lietuva susijusių publikuotų dokumentų bibliografinei apskaitai. 2020 m. sausio 1 d. duomenimis jame sukaupta per 3 683 550 valstybinės einamosios, nacionalinės retrospektyvinės ir lituanikos bibliografinių įrašų. Iš jų nuo 2003 m. sukaupta per 3 299 517 serialinių leidinių (žurnalų, laikraščių, tęstinių leidinių, almanachų, mokslo darbų ir kitų rinkinių), monografijų, garso įrašų, elektroninių išteklių sudėtinių dalių (straipsnių) bibliografinių įrašų.

Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemos (LIBIS) suvestinis katalogas

LIBIS suvestinis katalogas – bendra bibliogafinė sistema, jungianti į vieną visumą informaciją apie Lietuvos bibliotekose saugomus dokumentus: spaudinius, mikrofilmus, mikrofišas, filmus, vaizdo juostas, garso kasetes, plokšteles, elektroninius dokumentus, disertacijas bei habilitacinius darbus ir kt.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos elektroninis katalogas

Kaip naudotis Mažeikių viešosios bibliotekos elektroniniu katalogu, informacija pateikiama šioje svetainėje http://www.mrvb.lt/katalogai-ir-db/katalogai/

Kitos naujienos