Konkurso „Menu mįslę keturgyslę...“ dalyviai

Kūrybinio konkurso „Menu mįslę keturgyslę…“ baigiamasis renginys Židikų bibliotekoje

Lapkričio 25 dieną Židikų miestelio vaikai dalyvavo muzikinio-literatūrinio konkurso „Menu mįslę keturgyslę…“ baigiamajame renginyje. Konkursas buvo skirtas Mažeikiuose gimusio tautosakininko Donato Edmundo Saukos 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Tai kūrybiškumo ir vaizduotės šventė, į kurią antrą kartą vaikus pakviečia konkurso organizatorė Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė. Šiais metais konkursas vyko kartu su Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Židikų skyriaus ugdytiniais.

Visą mėnesį vaikai rinko ir patys kūrė mįsles. Jie turėjo užrašyti po 10 šių tautosakos kūrinėlių. Kiekvienas stengėsi pateikti kuo įdomesnes, sudėtingesnes mįsles – teko rimtai pagalvoti ir pasukti galveles.

Renginio pradžioje bibliotekininkė trumpai papasakojo apie tautosakininką Donatą Sauką, užsimindama ir apie tai, kas yra tautosaka. Vėliau vaikai Lietuvos žemėlapyje turėjo surasti, kur yra didieji Lietuvos miestai ir juos pažymėti smeigtuku, atsakyti į poetės Ramutės Skučaitės eiliuotų galvosūkių knygelės „Sukit sukit galveles“ užduotis bei įminti kitų dalyvių užrašytas mįsles.

Kokia šventė be dainos! Komandų dalyviai turėjo prisiminti ir padainuoti dainą apie Lietuvą, išspręsti muzikos mokytojų Editos Jedinkienės ir Ilonos Čepienės sukurtus kryžiažodžius apie muziką, instrumentus, natas. Vaikai azartiškai atsakinėjo į mįsles ir minkles, nes už teisingus atsakymus laukė prizai. Andrėja Sidorovaitė ne tik teisingai įminė mįsles, bet daugiausiai jų surinko, užrašė bei nupiešė, todėl jai buvo įteiktas pagrindinis prizas. Kiti renginio dalyviai pasirodė taip pat gerai, galima sakyti, kad laimėjo draugystė. Dalyviai džiaugėsi dovanotais rašikliais, užrašų knygutėmis, vaišinosi saldainiais. Visų nuotaika buvo puiki.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos